ESENÇAY DERNEKLERİ BERKAY’ı UNUTMADI…

10 Aralık 2016 Cumartesi günü Beşiktaş – Bursaspor maçının oynandığı Vofafone Arena stadyumunun yanındaki hain saldırıda 19 yaşında iken şehit olan ilçemiz Esençay köyünden  Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencisi Mustafa Berkay Akbaş anısına ailesinin ikamet ettiği Sinop’da “3. M. Berkay Akbaş Sokak Basketbolu Turnuvası” sona erdi.

Sinop Belediyesi ile Sinop Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Mustafa Berkay Akbaş Sokak Basketbolu Turnuvası Barış Manço Çocuk Parkı etkinlik alanında gerçekleştirildi.

Mustafa Berkay Akbaş Sokak Basketbolu Turnuvası’na Sinop dışından toplam 32 takım katıldı. Berkay Akbaş’ın anısına mücadele edilen turnuvaya; Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Mustafa Berkay Akbaş’ın babası Salim Akbaş, annesi Zeynep Akbaş, İstabul Esençay Derneği Başkanı ve TAŞDEF Genel Sekreteri Ahmet Usta, Ankara Esençay Gönüllüleri Derneği Başkanı Serkan Akyüz, İstabul Esençay Derneği Başkan Yardımcısı Yusuf Çetin ve Yönetim kurulu üyeleri: Lütfü Ulaş ile Hamza Akyüz ve vatandaşlar katıldı. Yoğun katılımın gözlendiği turnuvanın başlama atışını baba Salim Akbaş ve anne Zeynep Akbaş yaptı.

Turnuva öncesi açıklama yapan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan teröre lanet okuyarak, “Sinoplular, Mustafa Berkay Akbaş’a sahip çıkıyor. Bu gibi etkinliklerin düzenlenmesi ayrıca  bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Yorum Ekle