ERBAA’dan BİR EL…

İyilik, suya atılan taşın oluşturduğu halkalar misali yayılır.

Önce iyilik yapanı mutlu eder. Sonra iyiliğe muhatap olanı, sonra iyiliğe şahit olanı ve sonra bundan haberdar olanı. Ve halka büyüyüp gider.

Okulların açılmasına bir aydan kısa bir süre kala İyilik Hareketi Platformu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Küçük Çoban Hakkı ile sosyal medyada ilgi gören Dereköy Köyümüzde yaşayan Emine Bursalı İmam Hatip Orta Okulu kız öğrencilerinin yeniden davet mesajına kayıtsız kalmayan İyilik Hareketi ekibi Dereköy’e gidip ayakkabı ve hediye dağıtımına devam etti.

Sosyal medya ve gazetemiz haberlerini takip edip etkilenen bir hemşehrimiz Tokat Erbaa esnaflarından Fatih Kara’da ayakkabı ve bir çok hediyeler ile Dereköylü çocuklarımızın mutlu olmasına vesile oldu.

Kara; aylardır bu iyilik hareketinin temiz samimi enerjik paylaşımlarını Taşova Gazetesi ve www.tasova.gen.tr web sitesinden takip edip gururlanıyorum.

Bir nebzede olsa katkımız olmuşsa ne mutlu bize emeği geçen herkese teşekkür ederim; dedi.

Köy Muhtarı Bedri Özkök ise iyilik hareketine çok teşekkür ediyoruz. Köyümüzde maalesef cep telefonu sadece yüksek bir iki tepede çekiyor. Yıllardır böyle bir sıkıntımız var. Bu nedenle köyümüz artık internet ve telefona da kavuşsun diye bir beklenti içerisindeyiz; dedi.

Yorum Ekle