ENGELLİLER İÇİN AKP AMASYA ADAY ADAYI YAVUZ AYDIN

1999 yılından beri dernek başkanlığı görevini aktif olarak yürüten ve engelli vatandaşlarımıza yapmış olduğu hizmetlerle gönüllere taht kuran Yavuz Aydın; AK Partinin son aday adayı oldu.

Aydın; Çağdaş ve modern Türkiye’nin mimarı olan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın engellilerin hayatını nasıl kolaylaştırdıklarını dünya biliyor, bende aday adaylığı sürecinde engelli kardeşlerimiz adına aday adayı olmak istedim. Aday adayı olan bütün büyüklerime ve kardeşlerime bu güzel yolda başarılar diliyorum. Allah Başbakan’ımızı başımızdan eksik etmesin dedi.

Yavuz Aydın Biyografi;

1968 Taşova Türkmendamı köyü doğumlu, İlkokulu köyünde,ortaokulu Çaydibi Köyü ortaokulunda, Lise’yi Taşova lisesinde okudu. 1991 yılında Taşova Belediyesine memur olarak girdi,Zabıta özel kalemliğinde çalıştıktan sonra Belediye Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yapıp emekli oldu.2004 yılında MHP 2009 yılında Akpartiden belediye meclis üyeliği adaylığı listelerinde yer aldı.Taşova Kızılay Başkan yardımcılığı görevinde bulundu .Futbol turnuvaları tertip komitesinde yer aldı. Taşova Sakatlar derneğini 200O yılında kurdu. Deniz Feneri teşkilatlanmasında yer aldı. Şu an Taşova Özürlüler derneği başkanlığını yapmakta, engellilere yapmış olduğu hizmetlerden ötürü İstanbul’da düzenlenen Kristal Elma ödül töreninde yılın dernek başkanı ödülünü aldı. Yavuz Aydın evli ve 2 erkek çocuk babası.

Yorum Ekle