En Ünlü Ressamlar

Full length portrait of handsome male artist painting on easel while enjoying work in art studio lit by sunlight, copy space

Rönesans’tan Pop Art’a, tüm zamanların en ünlü sanatçılarından bazıları işte burada! Filmlerin aksine sanat herkesin anlayabileceği bir şey değildir. Bu nedenle, bir sanatçının halkın zihninde gerçekten yer etmesi ve itibar kazanması çok zaman alır.

Gerçek şu ki, bir sanatçı olarak ayırt edilmek, çalışmanızın zamanın testinden geçtiğini ima eder ve bu, en ünlü sanatçıları seçmemiz için yardımcıdır!

Andy Warhol

Ticari bir sanatçı olarak başlayarak, güzel sanatlara terfi etme etiğini getirdi, hatta “Para kazanmak sanattır” diyecek kadar ileri gitti. Bu tür tutumlar, Soyut Dışavurumculuğun varoluşsal beyanlarını havaya uçurdu. Campbell’s Soup, Marilyn Monroe ve Elvis Presley gibi başlıklarla tanınmasına rağmen, en büyük icadı kendisiydi!

Pablo Picasso

En ünlü ressamlar arasında yer alan Pablo Picasso, dolaylı olarak modern sanatla eş anlamlıdır ve hedefleri büyük yaşama zevkiyle dengelenen kaçak dehanın genel olarak kabul gören imajına uymasının zararı yoktur. Sanat tarihi alanını, Kübizm gibi radikal yeniliklerle çevirdi ve diğer 20. yüzyıl sanatçıları için oranı belirledi.

Vincent Van Gogh

Van Gogh psikolojik olarak dengesiz biri olarak bilinir, ancak eserleri tüm zamanların en popüler ve en ünlüleri arasındadır. Van Gogh’un doğrudan tüpten sıkılmış canlı renklerden oluşan yoğun fırça darbeleriyle boyama tekniği, sonraki nesil sanatçılara ilham verdi.

“Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçların gizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen, bazen sağlıklı yaşam ipuçları veren bazen hayatımız da iz bırakanların iç dünyasını keşfeden bazen de en sevilen kısa şiirlere değinen Çünkü Başka Sen Yok Blogu’nu takip etmek için linki tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle