Amasya İtimat

EMNİYETTEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK UYUŞTURUCU ve TERÖR İLE İLGİLİ KONFERANS

Emniyet Teşkilatının Toplum Destekli Polislikle ilgi “Yeni Umutlar” Projesi kapsamında ilçemiz de bulunan Lise ve dengi okulların 11. ve 12. sınıflarına yönelik 01 Aralık 2009 günü saat:09:30-12:00 arası Amasya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Nagıp Polat tarafından; “Madde Kullanımı ve Bağımlılığı” konusunda konferans verildi.


 


Verilen konferansta; özellikle madde bağımlılığına merakla başlandığı, olumsuz arkadaşlar sonucu bu tuzağa düşüldüğü, bilgisizlik sonucu insanların madde bağımlısı olduğuna değinilmiş, madde bağımlılığında kullanıcının kendi üzerine düşen görevler olduğu gibi ailelere, öğretmenlere, yönetici ve idarecilere, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına görevler düştüğü ve madde bağımlılığının tedavi edilebilecek bir hastalık olduğu anlatılmıştır.


 


Ayrıca Amasya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Komiser Mustafa Akıncı tarafından “Terörizm Ve Gençlik” konusunda verilen konferansta ise terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri anlatıldı. Terör ve Terörizmin tanımı yapılarak Uluslar arası boyutu ve Türkiye’deki etkileri üzerine bilgilendirmeler yapıldı. Öncelikle okul çağındaki gençlere, Terör Örgütlerinin tuzaklarına düşmemeleri için dikkat edilmesi gereken hususlara dair film ve slayt gösterisi eşliğinde konferans verildi.


 


Konferansa ilginin yoğun olduğu gözlenirken,  ilçemiz lise ve dengi okullardan 11 öğretmen ve 350 öğrencinin katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.