ELMALIK’TA VERİLEN SÖZLER HALA TUTULMADI!…

22 Kasım 2020 günü yazmışız.

İlgililerin dikkatine! SERZENİŞ DOLU BİR YOL HİKAYESİ.. başlığıyla.

”İyi günler, iyi çalışmalar ben Sofualan koyu Elmalık mevkinden Bilgin Macit. Engelli bir annem var.” şeklinde başlamış ve yol sorununu dile getirmiş.

Biz de haberin sonunda; ”Okurumuzun bu isteği inşaallah kaale alınır.” demişiz. Kimse kaale almamış.

Bu defa Bilgin Macit yeniden yol sorunu gündeme taşıyarak; ”verilen sözlerin neden tutulmadığını” ilgililere sormuş: Bizim görevimiz yetkililere iletmek…

”2008 yılında Samsun Ayvacık ilçesinden ayrılıp Amasya Taşova ilçesine bağlandık. Keşke bağlanmasaydık diye düşünüyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Ayvacık ve Asarcık’ın bize komşu olan mahalleleri daha iyi hizmet alıyor.  Resimde gördüğünüz bu yol Sofualan köyü Elmalık mevki mahalle yolu 2019 yılı sonu Amasya Ak parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya yağmurlu bir gündü, ”İki gün güneş olsun bu yolu hemen stabilize yapalım” diye söz verdi 2019 bitti. 2020 yılında ilk iş yapacağiz dediler, 2020 yılı da bitti. 2021 yılında hemen yapacağız dediler. En son Amasya İl Özel idaresi, İl Başkanı Kesme kaya İl Genel Meclis üyesi Deniz Sümer 01.10 2021 tarihinde başlıyoruz dediler.  O tarih de geçti. Ben de sizlerin aracılığıyla soruyorum. Bir siyaset bu kadar mı kirli olur, bu kadar mı onurunu kaybettirir bir insana ve bu kadar mı torpilli iş yaptırır. Yazıktır, günahtır, bu kadar küçülmeyin bu kadar taraflı iş yapmayın. Bu sizin karakterinizi gösterir, yazıklar olsun diyorum.”

Yorum Ekle