Amasya İtimat

ELMA DER YILLAR SONRA KÖYLÜYÜ ŞENLİKTE BULUŞTURDU

20 ay önce İstanbul’da kurularak bir çok etkinliğe imza atarak adını duyuran Elmakırı Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği (Elma-Der), İstanbul’da düzenlediği yaz şenliğinden sonra Elmakırı köyünde ilk kez Yaz şenliği düzenleyerek, yıllar sonra Elmakırı (Kirampa) halkını şenlikte buluşturdu.

Şenliğe yoğun bir ilgi gösteren özellikle İstanbul ve gurbette yaşayan Elmakırılılar öğle vakitlerinde şenliğin yapıldığı eski okul bahçesini doldurdu. Profesyonel bir biçimde platform hazırlayan Dernek yönetimi, şenlik organizasyonunda başarılı bir performans sergiledi. Dernek Başkanı Volkan Karşı yaptığı açılış konuşmasında, tüm katılımcılara teşekkürlerini sunarken, şenliğe destek veren İş adamlarına plaketleri takdim edildi. Sitemiz Editörü Ahmet Günaydın’a da plaket verildi. Şenlik yararına tşörtler ve şapkaların dağıtıldığı etkinlikte davetlilere yemek ikramı yapıldı.

Sanatçılardan Özcan Burçalı aynı zamanda şenliğin sunumunu da yaparken, diğer sanatçı Filiz Altınay ile birlikte söyledikleri parçalarla davetlileri coşturdular. Etkinlikte Sin sin yarışması yapılarak, halaylar çekildi.

Şenliğe; Belediye Başkanı Bayram Öztürk, TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran, Başkanvekili Duran Kaplan, Genel Sekreteri Ahmet Usta, Hüsnü Bal, Elmakırı İstanbul Şenlik Ağası Levent Üstün, Belevi Dernek Başkanı Hacı Taşova, Çaydibi Dernek Başkanı Mustafa Öztürk ve önceki Dernek Başkanı Özkan Ercan, Şahinler Köyü Dernek Başkanı Celal Sönmez, Kumluca Derneği adına köy Muhtarı Mustafa Coşkun, Amasya İl Derneği Gençlik Kolları Başkanı Osman Özdamar, 2017 Çaydibi Şenlik Ağası Samiye Cingöz ve eşi Mustafa Cingöz, Özgür Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Rıza Ağış, Elmakırı Dernek yönetimi, üyeleri ve köy halkı katıldılar.

Bu yıl ki Şenlik Ağalığını ise, Çavuş Ağa namıyla anılan Nuri Yıldız 43 bin lira bedelle aldı.

Yorum Ekle