Amasya İtimat

ELLİ BİR YILLIK OKUL BİNASI YIKILIYOR…

1970 yılında merhum Kaymakamımız Osman Turan Erçin’in gayretleriyle yaptırılarak  hizmete giren ve 2010 yılında depreme dayanıklılık ihalesi ile güçlendirilen eski Taşova Lisesi binası yıkılıyor.

Şehit Orhan Gülmez Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri 2023-2024 Eğitim ve öğretim döneminde Yatılı Bölge Okulunda öğrenim görecekler. Okulun bahçesi ise geçici olarak ücretsiz otopark vazifesi görecek.

13 yıl önceki Güçlendirme inşaatı ile ilgili gazetemizde yayınlanan haberimiz:

”TAŞOVA LİSESİ BİNASI GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI BAŞLADI İlçemizin en kadim ortaöğretim okullarından olan Taşova Lisesi’nin binasını güçlendirme çalışmaları 21 Haziran 2010 tarihinde başladı. 1972 yılında eğitim öğretim hizmetlerine açılan ve İlçemiz merkez, köy ve kasabalarından birçok büyüğümüzün eğitim yuvası olması onurunu taşıyan Taşova Lisesi binasının Bayındırlık’tan yapılan depreme dayanıklılık beton tahlilleri sonucunda güçlendirmeye ihtiyacı olduğu ortaya çıkmıştı. Tokat ilimizden bir firmanın ihalesini üstlendiği güçlendirme çalışmalarına 21 Haziran 2010 tarihinde başlandı. Binanın idari hizmetler dışında eşyalarının tamamı İlçemiz eski TEKEL depolarına yerleştirildi. İdari hizmetler bölümü ise İlçemiz Merkez Yeşilırmak İlköğretim Okulu bahçesinde bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kurs binasına taşındı. Binanın tahmini teslim tarihi 10 Ekim 2010’dur. Temenni edilir ki binanın depreme dayanıklı olarak eğitim öğretime açılması, öğretim yılı başına yetişsin.”

 

Yorum Ekle