ELA’YA UMUT OLDULAR…

İlçemiz Pazar yerinde  ”Ela’ya Umut ol”  yardım stantı açıldı. Gümüşhacıköy’de yaşayan Satış temsilcisi Ece Beyazgül ile esnaf  Hüseyin Beyazgül’ün  kızı Ela Beyazgül’ün eğer tedavisi için gerekli meblağ bulunamazsa doktorlara göre 11  ay ömrü kaldı.

Doktorlar 4,5 aylık olan Ela’ya SMA Tip 1 tanısı koydu. Türkiye’de tedavisi olmayan ve bazı ülkelerde tedavi edilebilen hastalık için aile araştırmaya başladı. Tedavinin Dubai’de yapıldığını, küçük kızın tedavisi için 2 milyon 200 bin dolara ihtiyaç olduğunu  öğrenen  çaresiz kalan aileye Amasya Valiliği  18.08.2021 tarihinde başlamak üzere bir yıl süreli bağış toplamak için aileye izin verdi.

30 Aralık 2021 Perşembe günü kurulan kermes çadırına ilçemiz halkı yoğun ilgi gösterirken, Kaymakam Ahmet Gökcecik stantı üç kez ziyaret ederek alışveriş yaptı.  Yine Belediye Başkanı  Bayram Öztürk, SMA Tip1 Hastası Ela Bebek İçin  Kurulan Stantı  ziyaret  ederek Kampanyaya  destek  verdi. Gün sonunda Ela bebek için toplam 19 bin 150 lira  toplandı.

SMA hastası olan çocukların ailelerinin zor durumda olduğunu dikkat çeken  Baba  Hüseyin Beyazgül, Burada yardımlarını esirgemeyen Yusuf Yücel bey ve Ali Rıza Ağış kardeşlerimden  Allah razı olsun “Esnafın bize bağışladığı gıda, oyuncak, giyim malzemelerini Taşova  ilçe pazarında, satmaya çalışıyoruz. Taşova halkının gösterdiği yardım severliği  Ela için bizleri daha da umutlandırdı. Herkesten Allah razı olsun, duyarlı insanlarımızın bize yardımları ile gerekli paranın toplanacağına inanıyorum.” dedi.

rbt

rbt

rbt

rbt

 

Yorum Ekle