Eksi 15-16 dereceleri görebiliriz.

Haber: Celal Çavdar

23 Ocak 2022 Pazar günü  Amasya genelinde etkili yoğun kar yağışı aralıklarla devam edecek.
Yeni haftaya  aralıklarla kar yağışı altında başlayacağız.

Dondurucu soğuklar daha da etkisini artıracak.  Pazartesi gece,  alı sabahı  Amasya genelinde eksi  15-16 dereceleri göreceğiz. mevcut şu an devam eden kar yağışı havaların daha eksi değerlere  düşmesinden dolayı 8-10  gün erimeyip,  hayatı olumsuz etkileyebilir.

Kuvvetli soğuklar  Pazartesi gelmeden her türlü  konuda tedarikli olmakta fayda var tedbir almayanlar mağduriyet yaşayabilir özellikle odun kömür, yiyecek, su ve su saatlerinin donması v.s
Pazartesi günü  Antalya  üzerinden gelecek yağışlı hava  Antalya,  Konya, Isparta,  Eskişehir, Ankara,  Niğde, Yozgat  üzerinden  Amasya, Tokat, Samsun genelinde iki gün süreli yoğun kar yağışı etkili olacak.
Anadolu genelinde  Tokat, Ordu, Sivas, Kayseri,  Niğde, Adana’dan öteye Doğu ve  Güneydoğu  Anadolu dolu dolu yoğun kar yağışının etkisinde kalacak.
Hayati önem arz etmeyen haller dışında uzun yola gerek kendi aracınızla ve otobüslerle yolculuk yapmayın çünkü tüm  ülke geneli dondurucu soğukların etkisinde kalacak, gizli buzlanma ve zirai don etkili olacak.
Bereket  yağıyor bir yandan tüm Ülke seviniyoruz mutluyuz, umutluyuz gelecek bahar ve yazdan diğer tarafta işi aşı olmayanların yakacak kömür  ve odun problemi yaşayanlar  düşüyor aklıma.  Rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun evlerinizden sıcaklık ve huzur eksik olmasın sağlıklı, mutlu pazarlar.

Yorum Ekle