EĞİTİM YILI BAŞLARKEN…

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili Pazartesi günü çaldı. Öğrenci ve öğretmenin gözleri birbirine değdi ve dersler başladı. Eğitim camiasının sanki daha mutlu ve gelecekten umutlu olacağına inanıyorum.

Anne, baba, veliler, sivil toplum kuruluşları hep beraberce eğitime katkıda bulunmalıyız. Bu bizim asli görevimiz olmalıdır. Eğitim, gönüllere dokunabilmektir.

Çocuklarımızı, torunlarımızı öğretmenlerimize emanet ettik. Onlar artık yarının üreten, düşünen, yaratan gençleri olacaklar. Öğretmenlerimiz mesleklerini bir sevda ve aşkla yapıyorlar. Çocuklarımızı, torunlarımızı kendilerinden bir parça olarak görüyorlar ve bu motivasyonla çalışıyorlar. Ömrünü eğitim, öğretime harcayan öğretmenlerimiz pırıl pırıl bir nesil yetiştirmek için canla başla çalışıyorlar. Bunu görüyor ve canı gönülden inanıyorum.Bu düşünce çerçevesinde eğitime topyekün katkıda bulunalım ki, öğretmenin önünde cılız öğrenci olmasın. Çocuklarımızı, torunlarımızı gölgeden çıkarıp, aydınlığa hep birlikte yürütelim. Hele hele şu uyuşturucu ve bilinçsiz internet kullanımından uzaklaştıralım.

Belki sivri akıllı olabilirim ama bir gün sivri akıllılara da ihtiyaç duyulabilir.

Sizleri öğretmen-öğrenci arasında gönül köprüsü kurmaya davet ediyorum.

Sevgili çocuklar ve gençlerimiz, eli öpülesi öğretmenlerimiz, Sizlere selam olsun, yeni öğretim yılınız hayırlı olsun.

Mustafa ÖZCAN

Mülkbükü köyü önceki Muhtarı

 

Yorum Ekle