Amasya İtimat

  E-ticarete Başlamak için Geç Mi Kaldık?

  E ticaret nasıl yapılır? E ticarete başlamak için geç mi kaldık? Soruları, internetten satış yapmak isteyen binlerce kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. İnternet dünya çapında 7/24 kullanılan bir sistem. Bu teknolojinin gelişmesi ile beraber, eticaret siteleri de sayılarını arttırmakta. Zira insanlara evlerinden çıkmadan alışveriş yapmak oldukça cazibeli gelmekte.

  Bu nedenle günümüzde çok sayıda e-Ticaret sitesi olduğu rahat bir şekilde görülebilmekte. Sektör oldukça canlı ve hareketli olduğu için buraya girmek isteyenlerin sayısı da oldukça artmakta. Ne var ki sektörde bulunan hareketlilik, insanlarda geç kalıp kalınmadığı sorusunu da oluşturmakta.

  Burada bilmeniz gereken ilk nokta, e ticaret sitesi kurmak için hiçbir zaman geç olmadığı. Sektörde çok sayıda e-ticaret platformu olsa da doğru kurulan bir site, doğru atılan adımlar ile başarılı bir giriş yapabilir, büyüyerek onlar ile rekabet eder hale gelebilirsiniz.

  Bu süreçte birlikte çalıştığınız firmayı ne kadar iyi tercih ederseniz, o kadar olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Günümüze kadar çok sayıda e-ticaret platformunu hayata geçiren ve güçlü referansları olan İdeasoft, anahtar teslim siteleri ile hızlı bir şekilde giriş yapmanıza olanak tanımakta. SEO uyumlu siteler ile daha başarılı bir e-ticaret hayatı sunmakta.

  E ticaret nasıl yapılır?

  E ticaret nasıl yapılır? Bunun için ilk olarak satacağınız ürüne karar vermeniz gerekmekte. Eğer kendinizin ürettiği bir mal & hizmet yoksa toptancılarla anlaşılabilir, onlardan satın alarak pazarlamayı da düşünebilirsiniz. Bu kapsamda istediğiniz her şeyi düşünebilirsiniz. Dolayısıyla oldukça geniş bir seçim hakkınız bulunmakta.

  Dilerseniz tek bir ürüne karar verebilir dilerseniz birden fazla ürünü pazarlayabilirsiniz. Eğer ne satabileceğiniz hakkında fikir arıyorsanız, internette en çok satılan ürünlere göz atabilirsiniz. Örnek olarak kozmetik ve giyim gibi alanlar üzerine yönelebilirsiniz.

  Lakin az alıcısı olan ancak söz konusu ürünleri satan fazla kişinin olmadığı, niş fikirleri de deneyebilirsiniz. Eticarete girerken ürün seçmek, sektöre ilk adımınızı atmanız anlamana gelir.

  Alan Adı ve Şirket Adını Seçmek

  Sıfırdan ticarete başlamak istiyorsanız, alan adı ve şirket adı en zorlu ve önemli adımı oluşturmakta. Zira insanlar sizi bu isimle tanıyacağı için kesin bir karar vermek gerekmekte. Sonradan değiştirmek her ne kadar mümkün olsa da bu yalnızca insanların akıllarını karıştırmakta. Ayrıca size olan güveni de zedelemekte.

  Bu bakımdan akılda kalıcı, çarpıcı ve özgün bir isim bulmanız gerekmekte. Eğer ürünlerinizden veya ilham kaynaklarınızdan hareket ederseniz, bir alan ve şirket adı belirleyebilirsiniz. Domain adını sorgulatarak, kullanımda olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer boşsa hemen satın alabilirsiniz.

  Eğer İdeasoft’u tercih ederseniz, eticaret paketleri kapsamında ücretsiz alan adına sahip olabilirsiniz. Zira domain adresi, pakete dahil olacak şekilde düzenlenmekte.

  Şirket Kurulumu

  Eğer e ticaret yapmak istiyorsanız, bir şirketinizin olması gerekmekte. Dolayısıyla ürün belirlemiş, domain de seçmişseniz bir şirket kurmaya sıra gelmekte. Burada maliye ve diğer resmi kurumlarla ilgili işlemler yapılmakta.

  Bu süreçler gerçekleştirilirken mali müşavirlerden yardım alınabilmekte. Kurabileceğiniz farklı şirket türleri mevcut olduğu için her birini inceleyebilir, buna göre adımlar atabilirsiniz.

  Altyapı Belirlemek

  İnternetten satış yapmak istiyorsanız, bundan sonraki adımda alt yapı belirlemek gelmekte. Güçlü bir alt yapı belirlemek bu noktada çok önemlidir. Çünkü zayıf bir yapısı bulunuyorsa bir süre sonra yoğun giriş sebebiyle yavaşlayacak hatta çökecektir.

  Dolayısıyla günümüzde ücretsiz alt yapılar olsa da bunlar e ticaret sitesinin gelişmesi için bir noktada engel oluşturmakta. Başlangıç için uygun olsalar da ileri seviyede yetersiz gelmekte. Ayrıca bir sorun olduğunda, destek ekipleri bulmak da zor.

  Şirketinize özel yazılım mümkün olsa da bu hem büyük bir zamanı hem de maddi kaynakları getirmekte. Ayrıca hemen işe başlamanıza engel olduğu için rakipleriniz sizin fikrinizden hareket ederek, siz yapamadan düşüncenizi hayata geçirebilir.

  İdeasoft, sıfırdan ticarete başlamak isteyenlere hazır e ticaret yapılarıyla çözümler sunmakta. Farklı alternatifler sunarak, aralarından en uygun olanı seçmenize olanak tanımakta. Böylece teknik bilginiz, tecrübeniz hatta Eticaret hakkında yeteneğiniz ve bilginiz olmasa bile satış yapmanıza olanak tanır. Eğer iletişime geçerseniz söz konusu paketleri daha ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  Site Tasarımları

  İnternetten satış yapmak istiyorsanız, site tasarılarına da dikkat etmek gerekmekte. Şık bir logoya ve kullanıcı dostu, profesyonel bir web sitesi e-ticaret dünyasında her zaman başarılı olmakta. Eğer size özel çözümler istiyorsanız, İdeasoft konsept tasarımları ile size birbirinden farklı seçenekler sunmakta.

  Yorum Ekle