Drazın  Nazım’ın ardından…

Berkant  Albayrak
Nazım Asan namıdeğer  Drazın  Nazım onun hakkında anlatılacak o kadar çok şey var ki anlatmaya kalksam kaç cilt kitap olur bilmem. Annemin babası olan dedem çok baskın bir kişilikti kararlı cesur dediğim dedik bir adam. Gittiği yerde sözü geçen, herhangi bir konuyu anlatırken konu ne kadar sıkıcı olursa olsun o kendine has konuşması ve üslubu ile insanı onu dinlemeye zorlayan bir çekim gücü vardı.
Sofualan Köyünde yaptığı muhtarlık hizmeti ile köy halkının taktirini ve saygısını toplamış 7 den 70 e herkesin sevdiği bir adam olan dedem bugün aramızdan ayrılıp ebediyete intikal etti. Yüce Rabbim o güzel insanı cenneti ile ödüllendirir inşallah . Küçüklüğümden beri dedemden biraz çekinirdim. Çünkü o sert mizacı bizi biraz korkuturdu hatta biraz da bizi sevmez sanırdım işte.   Çocukluk naparsın.
Aslında dedemin bize verdiği önemi yıllarca anlayamamışız çocukluğun verdiği cehalet affet dede. Seninle geçiremediğin her dakika her saat saniye ömrüm boyunca pişmanlığım olarak kalacak. Aslında bize ne kadar değer verdiğini şimdilerde anlıyorum hayat işte iş işten geçtikten sonra bir anlamı kalmıyor. senin gibi büyük insanlar bu memleketin evladı olduğu için ülkemle sonrasında senin torunun olduğun için ailem ve kendimle gurur duyuyorum. Bizleri her daim sevdiğin ve koruduğun için teşekkür ederim. Geç de olsa anlamanın verdiği buruk sevinçle hayatımıza devam edeceğiz. Sana layık birer torun olmayı ve evlatlarımızın da adına şanına yakışır birer insan olması için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan hiç şüphen olmasın. İyi ki bizimle bir ömür geçirdin.  Seni çok seven torunun Berkant.

Yorum Ekle