DÖRT AYRI ETKİNLİK…

Tatlıpınar (Darmaderesi) Köyü Camii’nde 20 Ocak 2023 Cuma günü Sabah Namazı Buluşması  yapıldı.
Her Cuma farklı bir camimizde düzenlenen sabah namazı buluşması bu hafta Tatlıpınar Köyü Camii’nde yapıldı.

İlçe Müftüsü Ferhat Koçak’ın da katıldığı sabah namazı buluşması Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Sabah namazı, tesbihat, sohbet ve dua ile devam eden program ikram ile son buldu.

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE
Program 21 Ocak 2023 Cumartesi sabah namazı ile başlayıp, 4 Şubat 2023 Cumartesi yatsı namazına kadar devam edecek, 9 Şubat 2023 Perşembe günü Merkez Çarşı Camii’nde ödüllerin verilmesi ile sona erecek.
Projenin amacı; okula giden çocukların ara tatil dönemlerinde cami ile bağının kurulmasını sağlamak ve cemaat alışkanlığı kazandırmak olup, çocukların beş vakit namaza devamı, yakınlarını yanlarında getirmeleri ve ezber yapmaları üzerinden değerlendirmelecek.
Beş vakit namazlarda puanlar sabah 30, öğle 15, ikindi 15, akşam 15, yatsı 25 puan olarak yazılacak ve çocuğun kendisiyle birlikte cemaatle namaza katılan bir yakını için her vakit başına 5 ek puan eklenecek ve ezberlenen her sure ve dua başına 50 puan verilecek.
Puanların toplanması sonucunda ilkokul ve ortaokul çocuklarının durumları farklı kategoride değerlendirilmek üzere birinci, ikinci ve üçüncülere mahalli imkanlar ölçüsünde 7 Şubat 2023 Salı günü aileler ve cemaatin de katılacağı bir program ile ödülleri sunulacak.
Dereceye giren öğrencilere ortaokul ve ilkokul olarak birinciye 500, ikinciye 400, üçüncüye 300 tl, ayrıca sürpriz hediyeler verilecek.
Bir ‎2 kişi ve ‎şunu diyen bir yazı '‎T.C. Taşova Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü Haydi Çocuklar Camiye اول Ö–DÜLLER İlkokul ve Ortaokul Ayrı Kategori Birinci 500 動 İkinci 400 Üçüncü 300 L ve Hediyeler Program 21 Ocak 2023 Cumartesi sabah Namazıyla başlayıp, Camiye Gel 4Şubat 2023 Cumartesi Yatsı Namazına kadar devam Puanları Topla edecek, 9Şubat 2023 Perşembe günü Merkez Çarşı Cami'nde Tarih:210cak-4 Şubat 2023 ödüllerin verilmesiyle sona erecektir. Müracaat:Din Görevlileri‎'‎‎ görseli olabilir
İlçe Müftüsü Ferhat Koçak, okulların ara tatile girmesi nedeniyle Taşova Müftülüğüne bağlı Seyyid Nurettin Alparslan 4-6 Yaş Kur’an Kursu’nda düzenlenen karne törenine katılarak teşekkür belgelerini ve hediyelerini takdim etti. Müftü Koçak’a Şube Müdürü Mustafa Özgül ve Şef Ahmet Gül eşlik etti.Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı Amasya İl Müftülüğü önderliğinde, Taşova  Kaymakamlığı himayesinde, Türkiye Diyanet Vakfı ilçemiz Şubesince yürütülen “Hayata Başlarken” projesi kapsamında Kur’an Kursu Öğreticileri öncülüğünde hayırsever vatandaşların ayni ve nakdi destekleriyle hazırlanan bebek/gelin bohçaları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaya devam ediyor. Bu doğrultuda İlçe Müftüsü Ferhat Koçak’ın eşi Gülten Koçak ve Kur’an Kursu Öğreticileri tarafından üç aile daha ziyaret edilerek bebek bohçaları teslim edildi.

Yorum Ekle