DÖRDÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ

 2014- 2015 Akademik yılında  eğitime başlayan Amasya Üniversitesi Yüksel Akın Taşova Meslek Yüksekokulu ilk mezunları,  2 Haziran 2016  Perşembe günü  yapılan törenle diplomalarını almıştı.

2018-2019 Akademik yılı mezuniyet töreni ise  27 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Saat 11.00’de ilçemiz Spor salonunda başlayan mezuniyet töreni ile yüksek okulumuz 4. mezunlarını verdi.

Mezuniyet törenine; Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Taşova Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Aydoğan, Üniversite akademik heyeti, sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire müdürleri, mezun öğrenci yakınları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Öğrencilerin yürüyüşle birlikte salonda yer almasını müteakip Cumhuriyet Ortaokulunun folklor gösterileri davetlilerce ilgi ile izlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra okul birincisi  kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Daha sonra sırası ile MYO Müdürü Dr. Hüseyin Demir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmalarını yaptılar.

Bölüm bazında dereceye giren öğrencilere resmi kurum, sivil toplum kuruluş ve özel sektör temsilcilerince çeşitli hediyeler verilirken, okul birincisi  tarafından kütüğe ismi çakıldı. Öğrencilerin mezuniyet belgelerinin dağıtımından sonra protokol sahneye çağırılarak kep  fırlatıldı.

Yüksel Akın Taşova Meslek Yüksekokulundan  bu yıl 119 öğrenci mezun oldu.

Yorum Ekle