DÖNERCİ USTALARININ SICAKLA İMTİHANI

 

Son günlerde 42 dereceyi bulan sıcaklar, ilçemizde lokanta ve ocak başında çalışanları zorluyor.

 

Ülke genelinde sıcak havanın etkisinin yoğun olarak hissedildiği bu günlerde, birçok meslek grubunda yer alan çalışanlar zor durumda kalıyor.

 

Taşova’da lokanta ve döner salonlarında ocak başında çalışan ustalar da sıcaktan en fazla etkilenenlerin başında geliyor.

 

İşlerinin sıcak havalarda gerçekten çok zor olduğunu belirten dönerci ustası Coşkun Yılmaz “ Son haftalarda hava sıcaklığı mevsim normallerinin oldukça üzerine çıktı buna birde döner ocağının sıcaklığı eklendiği zaman çalışırken oldukça zorlanıyoruz. Bizlerde sıcaklardan bunaldığımız zaman bol bol su tüketerek ve de vantilatörlerin sayesinde serinlemeye çalışıyoruz.

 

Bizim İşimiz dışarıdan bakıldığında belki kolay görülebilir, fakat yaz aylarında belki de en zor mesleklerden biridir dönercilik. Neredeyse 35 derecenin üzerine varan sıcak havada insanlar dışarıda duramazken bizler o sıcak havanın üstüne döner ateşinin dibinde duruyoruz.

 

Her mesleğin olduğu gibi döner ustalığının da dezavantajları olduğunu söyleyen Yılmaz “Günlük ortalama sekiz saat döner ocağı başında çalışıyoruz. Özellikle öğle saatlerinde yoğunluk oldukça fazla olduğundan buda bize daha çok sıcaklık demek.

İşimiz sıcak havalarda gerçekten çok zor. Ama mesleğimizin gereği hem de ekmek parası için çalışmak zorunda olduklarını söyledi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.