Amasya İtimat

DOLU DOLU YAZ GEÇİRMEK İSTEYEN GENÇLER…

 • Haber: Serdoğan Sıvacı
  Taşova Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Taşova Gençlik Merkezi tarafından “Merkezimde Bu Yaz” projesiyle kapsamında yaz etkinlikleriyle faaliyetlerine devam ediyor.
  GENÇLİK MERKEZİ’NDE BU YAZ…
  Gençlik Merkezi üyesi olan ya da henüz üye olmayan çocuklar, gençler yazı dolu dolu geçirmek isteyenler hemen Gençlik Merkezi’ne gitsinler.
  Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 81 ilde hizmet veren Gençlik Merkezleri; gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirerek kişisel, sosyal ve ruhsal gelişimlerine büyük katkıda bulunuyor.
  Taşova Gençlik Merkezi gençleri çeşitli aktivitelerle tanıştırmak ve sosyal becerilerini arttırmak amacıyla gençleri birbirinden farklı kurs ve aktivitelerle bir araya getirmeyi hedefliyor.
  “Merkezimde Bu Yaz” etkinlikleri kapsamında, Gençlik Merkezimize bekliyoruz”
  Taşova Gençlik Merkezi Müdürü Sercan Şenel, yaptığı açıklamada; “Hayatın her alanıyla ilgili takım ruhu ve aktif katılımın öne çıktığı teorik atölye çalışmalarını içermektedir. Bu atölye çalışmalarındaki teorik boyut, gençlerin bilgiyi hayatta kullanmalarını sağlayacak şekilde yaygın eğitim teknikleri başta olmak üzere çeşitli uygulamalı yöntemler kullanılarak zenginleştirilmektedir. Gençlik merkezlerinde doğrudan anlatım ve dinleme üzerine atölye çalışması yapılmaz. Gençlerin aktif katılım sağlayacağı, sorgulamanın ön planda olduğu, her gencin kendi düşüncelerini rahatlıkla ifade edebileceği, alanla ilgili farklı düşünme biçimlerinin geliştirileceği atölye çalışmalarının gerçekleştirilmesi esastır. Bu anlamda okulların tatil olmasıyla birlikte “Merkezimde Bu Yaz” etkinlikleri kapsamında, yaz dönemi atölyelerimiz için afişimizde belirtilen alanlarda başvurularımız başlamıştır. Atölye çalışmalarımıza katılım ücretsizdir. Detaylı bilgi ve kayıt için sizleri Gençlik Merkezimize bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle