DOKTORLARIMIZ VE HASTANEMİZ

             DOKTORLARIMIZ VE HASTANEMİZ


 


     Bir dönem nerede ise sağlık ocağına dönüşmekte iken Taşova Devlet Hastanemizi Bakanlık düzeyinde onurlandıran , başarılı hastane  hekimlerimizi ve personelinin tanıtımına devam ediyoruz


     Uzman ekip ve ekipmanı ile donanan  Devlet Hastanesi  (İç hastalıkları ) Dahiliye Uzman Doktoru Özde Elver  bu haftaki konuğumuz.


    19 Mart 2012 günü Dahiliye Uzmanı olarak göreve başlayan hasta ve yakınlarına sempatik davranışları ve yakınlığı ile takdir toplayan Özde Elver;


     1981 yılı Turhal ilçesinde doğdu,İlk ve Orta  öğrenimini Samsun’da tamamladı. 1999 yılında başladığı Tıp  öğrenimini Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesinde bitirdi.2007 yılında OMÜ Dahiliye Uzmanlığını kazanarak, 2012 yılında Dahiliye Uzmanı oldu.Yaklaşık 4 aydır Taşova Devlet Hastanesi’nde görev yapıyor.Evli bir çocuk annesi.


     Editör: Branşınızda örnek aldığınız birisi var mı?


     Dr. Elver: Örnek aldığım OMÜ Tıp Fakültesi’nde görev yapan değerli hocalarım Prof Mehmet Turgut ve Prof. İdris Yücel örnek aldığım bilim adamlarındandır.


     Editör: Başınızdan geçen mesleğinizle ilgili ilginç anılarınız var mı?


     Dr. Elver: Samsun Tıp Fakültesi’nde tedavi dolasıyla karşılaştığım 2 Taşovalı benim buraya tayin olduğumu öğrenince geldiler ve burada da tedavilerine yardımcı oluyorum. Ayrıca Amasya da çocukluğunda komşumuz olan bir amcamızla tesadüfen serviste karşılaştık.Hem doktoru hem hasta yakını olarak tedavisiyle ilgilendim.Fakat kendisini kaybettik.Hayatımda unutamadığım olaylardan biridir.
      Editör: İlçemizde sağlık ortamını nasıl değerlendiriyorsunuz ?
       Dr. Elver : Alında Taşova da sağlık ortamı beklediğim seviyenin üzerinde.Tüm arkadaşlarımızla özverili bir şekilde çalışıyoruz.Polikliniğe gelen insanlarımızın aceleciliği bazen beni üzüyor.Halbuki hiçbir hastamıza bakmadan polikliniğimiz kapatmıyoruz.
      Editör: Tıp mesleğini neden seçtiniz, seçtiğiniz için memnun musunuz?
     Dr.Elver: Çocukluğumdan beri kendimi Doktor olmaya odakladım. Ailem sağlık teşkilatından, mesleğimi dolayısıyla insanlara hizmet vermeyi seviyorum.
      Editör: Kendi sağlığınıza yeterli özeni gösteriyor musunuz?
     Dr. Elver : “Terzi kendi söküğünü dikemez “ derler elimden geldiğince dikkatli olmaya çalışıyorum. Sporu önemsiyorum, yemek saatlerimizin işimiz nedeniyle düzenli olmaması bizim için sıkıntı oluyor.
    Editör: Ailenize yeterli vakit ayırabiliyor musunuz?
    Dr. Elver: Evli ve bir çocuk annesiyim ancak mesleğim nedeniyle yeterli vakit ayırdığımı söyleyemiyorum ama anne olarak çocuğuma yeterli vakit ayırmak istiyorum.
    Editör: Son mesajınızı nedir?
    Dr. Elver: Mesleğimi son derece severek yapıyorum. Yüksünmüyorum. Tüm hastalar benim için eşit, hastaların birbirlerine saygı duymaları gerekiyor. Biz özverili olarak hastane, servis ve tüm ekibimizle hazırız. Böyle uyumlu bir ekip çalışması her hastanede olmaz. Bundan dolayı bende çok memnunum. Ancak Taşovalının bu ekibe her konuda yardımcı olmalarını istiyorum.

Yorum Ekle