Devlet Hastanesinde Tatbikat

İlçemiz Devlet Hastanesinde, hastane personeli, itfaiye ve emniyet ekiplerince yangın ve deprem tatbikatı yapıldı

Tatbikatta senaryo gereği; ilçede 5.8 şiddetinde deprem meydana geliyor. Deprem nedeni ile hastanede meydana gelen yangın personel tarafından söndürülüyor. Üst katlarda mahsur kalanları Taşova Belediye İtfaiye ekipleri kurtarıyor. Elektrikler kesilerek hastane afet planı doğrultusunda başhekimin talimatlarıyla yoğun dumandan etkilenen hastalar ve personel tahliye edildi.

Bu tür olaylarda ne yapabiliriz diyerek tatbikatın ağırlığını kendi personelimiz oluşturdu diyen Taşova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ferruh Çam;

“İlimiz ve ilçeleri 1. Derece deprem kuşağı olan Kuzey Anadolu fay hattında bulunmaktadır. Tarihlere bakıldığında yıkıcı depremlerin meydana geldği ilçemiz, nerede, ne zaman ve ölçüde olacağı önceden bilinmeyen can ve mal kaybı ile halkımızda derin ve unutulmayan yaralar açan doğal afetlere karşı toplum ve kurumsal olarak hazırlıklı olmalıyız. Bu nedenle hastanemizde deprem ve yangın gibi afet risklerine karşı hazırlıklı olunması bakımından kurumlar arası iş birliği halinde icra edeceğimiz tatbikat ile hasta,yaralı ve personel  tahliyesi,kurtarma işlemlerinin nasıl yapılacağının  denetlenmesi,eksikliklerin görülmesi ve bu işlemlere bilinçli olarak müdahale edilmesi amaçlanmıştır” dedi.

Tatbikat sonunda hastane personeline yangın söndürme tüpü ile yangın söndürme eğitimi verildi.

Yorum Ekle