Amasya İtimat

DESTEKLİLER ANITKABİRİ ZİYARET ETTİ

Taşovamızın şirin köyü Destek köyünün İstanbul’da faaliyet gösteren Destek Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği üyeleri 04 Aralık 2016 pazar günü Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün Ankara Anıtkabirdeki mozolesinde saygı duruşunda bulundu.

Dernek Başkanı Salih Turgut ve yönetimin  yeni dönemdeki ilk etkinliği olarak gerçekleştirdikleri etkinlik  gününde  İstanbul’dan  iki otobüsle gelen  üyelerin ilgiyle  Aslanlı yoldan  yürüyüşleri nöbet değişiminde bulunan  askerlerimizce ilgiyle  izlendi.
Destek Köyü Derneği ismi yazılı pankartlarını Ata’mızın mozolesinin  önünde  açarak resim de çekilen  dernek üyeleri Atamızın huzurunda 1 dakikalık saygı duruşunda  bulundular.
Mozole yerleşkesi önündeki  merdivenlerde ise hep bir ağızdan  İstiklal marşını okuyan dernek  üyelerine  Anıtkabir  yerleşkesi içerisinde bulunan  yoğun kalabalık da  saygı duruşunda bulunarak destek verdiler.
Daha sonra  Anıtkabir  içindeki sergileri gezen  üyeler anı  defterine  yazı yazarken,  Dernek Başkanı Salih Turgut dernek adına  ziyaretci defterine  yazısını yazdı.
Anıtkabir ziyareti ile  ilgili bir açıklama  yapan dernek başkanı Salih Turgut ” 1997 yılında  kurulan  derneğimiz her  dönemde  gerek  yönetimleri gerekse üyeleri  ile  her daim Atamıza bağlılıklarını göstermişlerdir. Bireysel olarak  değişik zamanlarda bu ziyaretlerini yaptıklarını biliyorduk. Ancak bu dönemde dernek üyelerimizin talepleri doğrultusunda  birlikte gidebileceğimiz konusunda  yönetim olarak değerlendirme  yaptık ve  yeni dönemin ilk etkinliği olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e saygı sevgi ve  bağlılığımızın göstergesi olarak bu ziyaretimizi düzenledik. Bugün burada  olmaktan  tabi ki mutluyuz, nedeni ise köy derneğimizin  üyeleri olarak beraber  bu ortamdayız. Ben  bu arada yönetim olarak özveri içinde çalışan arkadaşlarıma,  dernek üyelerime, araç tahsisi konusunda Avcılar  Belediyemiz ve  Ataşehir  Belediyemiz  başkanlığına  ayrı ayrı  teşekkür  ediyorum. Bugün dernek üyelerimiz  eşleri ve çocukları ile  beraber geldik,  her  kuşaktan insanımız vardı. Paylaşılan  resimlerini sanal ortamda  Almanya ve  köyde  ya da Antalya’da  kısacası yurdumuzun her  köşesinde bulunan  köylülerimiz  yaptığımız canlı yayın ve  resim paylaşımları ile  gelemeyen  üyelerimizin de aynı atmosferi yaşamalarını sağladık . Bizleri telefonla arayan  yaptıkları yorumlarda bizleri onore eden  köylülerimize ayrı ayrı  teşekkür  ediyorum .” dedi.
İki otobüsle İstanbul’dan  Ankara’ya gelen dernek  üyeleri güneşli günün  güzelliği ile Anıtkabir  ziyaretini yaparken  yol dönüşünde  Bolu güzergahında yağan karın da  tadını çıkardılar ve  kartopu oynadılar. Üyelerin hepsi  yaşanan  bu güzel etkinlik nedeniyle  dönüş yolunda yönetime  teşekkür ettiler.

destek-ata-ziyareti-2 destek-ata-ziyareti-3 destek-haber

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.