Amasya İtimat

Destek Köyü Ortaokuluna EBA Mobil desteği…

İlçemize bağlı Destek Köyü Ortaokuluna gönderilen EBA Mobil Eğitim Aracı’nda, ekonomik durumu iyi olmayıp bilgisayar, tablet, akıllı telefonu bulunmayan,  internet erişimi olmayan öğrenciler eğitim görecek.

28 Nisan 2021 Çarşamba günü Destek Ortaokulu bahçesinde korona virüs tedbirleri  alınırken, öğrencilerin girişte maske-mesafe kontrolleri yapıldı. Böylece, EBA Mobil Eğitim Aracındaki bilgisayar ve tabletlerle öğrenciler derslerine girerek, eğitimden geri kalmamaları sağlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, “Bakanlığımızın projeleri kapsamında EBA destek noktaları oluşturulmuştu. EBA destek noktaları oluşturamadığımız ya da öğrencilerimizin internet erişiminin kısıtlı olduğu yerlere de ilimizden EBA destek otobüsleri gelerek bugün öğrencilerimizle birlikte burada canlı derslerine beraber bağlandık. Gerçekten güzel bir uygulama oldu. Her ne kadar yüz yüze eğitimin yerini tutmasa da biz elimizden geldiği kadar bakanlığımızın projeleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütmekteyiz”  şeklinde konuştu.

Yorum Ekle