Amasya İtimat

DERNEĞE ARSA ALDILAR…

İstanbul Başakşehir’de faaliyet gösteren  Belevi Kasabası Kültür Sosyal ve Yardımlaşma Derneği, yatırım amaçlı Derneklerine arsa kazandırdı.

2012 yılından bu yana Dernek başkanı olan Hacı Taşova yönetimi ile birlikte vermiş olduğu hizmetler doğrultusunda 2018 yılında Başakşehir Güvercintepe mahallesinde derneğe bir daire mülkiyeti, 2019 yılında ise Belevi Belediyesine ait binanın onarımını yaparak beldeye köy konağı kazandırmıştı.

 

21 Nisan 2024 günü ise derneğe yatırım amaçlı arsa kazandırılmış olup, her geçen yıl üyelerin güvenini ve desteğini alan Dernek Başkanı Hacı Taşova konuyla ilgili bir açıklama yaptı: ”2012 yılından bu yana görevde olduğumuz müddetçe bizlere derneğimize maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm köylülerimize, üyelerimize sonsuz teşekkürler. Kırklareli-Vize ilçesi sınırları içerisinde Organize Sanayi Bölgesi yakınlarında derneğimize 385 m2 arsa kazandırdık. Beldemiz için yapılması gereken projeler var. İnşallah Belevi derneği olarak yapılacak hizmetler İstanbul’da Belevi derneği için köyde ise Belevi köyümüz için her şey en iyisi ile gönülden yapacağız, helali hoş olsun” dedi.

Yorum Ekle