Amasya İtimat

Darıcı: ”Aslında mevcut Taşovamızın dışında yeni bir Taşova daha var.”

31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler seçimleri iyice yaklaşırken muhtar adaylarının adaylık açıklamaları sürüyor.

 

İlçemiz Şehirlerarası Terminalinde Çay ocağı işleten  Bülent Darıcı Yemişen mahallesi Muhtarlığına yeniden aday olarak gazetemize bir demeç verdi:

 

”Saygıdeğer Yemişen mahallesi halkı; 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerinde adaylığımı açıklamıştım. Şimdi muhtar olduğumda neler yapacaklarımı 3 projeyle açıklıyorum:

1-Askıda 1 ekmek parasıyla komşuna sahip çık. Komşunun dini, dili, mezhebi, düşüncesi ne olursa olsun sahip çık. Her hafta saygıdeğer azalarımızla her cadde ve sokakta bu kampanyaya iştirak edecek bireylerle mahallemizde tespit edilen geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımıza oluşturulacak Fon ile senede bir gün değil her ay sıkıntılarına göre yardım edilecektir.

2-Mahallemizde bulunan eski Hükümet Konağı ve Taşova Lisesinin yıkılması halinde bu alanın Yemişen, Yeşilırmak ve Cumhuriyet mahallesi yakın olduğu için bir kısmını Deprem Toplanma alanı ve bir kısmını mahallemizde eksikliği bulunan Spor alanı ve Çocuk parkına dönüştürülmesi için sayın kaymakamımız ve seçilecek olan belediye başkanımız ile koordineli bir biçimde çalışarak bu alanı mahallemize kazandırmak istiyoruz.

3- Taşova’mızın gelişmesi ve genişlemesi için Faravga, Gökçelik, Yulafçukuru, Kargaçukuru olarak bilinen arazilerimizin tarıma elverişli olmayan yerleri siz arazi sahipleri ile birlikte imara açılması için için girişimlerde bulunacağız. Aslında mevcut Taşova’mızın dışında yeni bir Taşova daha var. İşte bu bakir alanları ilçemize kazandırmak lazım.

Bunların yapılması ve yapmak için siz saygıdeğer mahalle sakinlerimizden ben ve ekibim desteklerinizi bekliyoruz.

Hayırlı Ramazanlar diliyorum, Saygılarımla.”

Yorum Ekle