Amasya İtimat

CUMHURİYETİMİZ 92. YAŞINDA

29 Ekim 2015 Perşembe günü saat 09.30’da eski Tekel binası meydanında başlayan  tören öncesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda ilçe protokolu tarafından tebrikler kabul edildi.

Törende; saygı duruşu  ve İstiklal marşının okunmasına müteakip ilçemiz Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Bayram Öztürk ve İlçe Garnizon Komutanı, öğrencilerin ve ve vatandaşların bayramını kutladı.

Günün anlam önemini belirten konuşmayı yapan Kaymakam Kurnaz, Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümünü milletçe büyük bir gurur ve coşku içinde kutladıklarını belirterek, ”Büyük önder Atatürk’ün Cumhuriyet ile yaktığı aydınlanma ışığını söndürmeden taşıyacakları ve demokratik, laik Cumhuriyeti sonsuza kadar koruyacaklarını bir kez daha vurgulamak istediğini ve bu konudaki en büyük güvencemiz birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemini kavramış, moderniyeti bir yaşam biçimi olarak benimseyen ve aydınlık geleceğimize inanan aziz milletimizdir” dedi.

Tören, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterisi sunulması ve öğrenci korosunun sunumunun ardından geçit töreni ile sona erdi.

 

 

cumhuriyet (8)cumhuriyet (12)

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.