CUMA SABAH NAMAZI SONRASI BİRLİK KAHVALTISI

Taşova İlçe Müftülüğü tarafından başlatılan “Sabah Namazında Buluşalım Projesi” kapsamında, sabah namazının ardından cemaate kahvaltı ikram ediliyor.

Merkez Çarşı Camiinde Cuma günleri sabaha namazını  kıldıran İlçe Müftüsü Harun Yılmaz , namaz sonrası  bir hadis açıklıyor ve dini bilgiler verip. sonrası toplu halde cemaatle birlikte kahvaltıya katılıyor.  İlçe Müftüsü Harun Yılmaz;  “Sabahın bereketinden birlikte istifade ederek, seher vaktinde ellerimizi Allah’a açarak dua ediyoruz”.

Müftü  Yılmaz ; “Başkanlığımızın  ülke çapında başlattığı Sabah Namazında Buluşalım Projesi  kapsamında, biz de Cuma günleri sabah namazı sonrası  cemaatle birlikte sabah kahvaltıya geliyoruz. Bir nevi birlik ve beraberlik, kaynaşma  kahvaltısı oluyor.bu güzelliği yaşıyoruz. Bundan maksat . insanlarımızı, gençlerimizi ve çocuklarımızı camiiye teşvik olup, güzel bir uygulamadır. Burada asıl olan camiiye gelmektir.  kahvaltı tadı,  tuzu ve biberidir.”dedi

Cuma günleri   sabah namazını kıldıran Müftü Yılmaz , cemaatle daha çok bir arada olma ve hasbihal etme imkanı bulunduğunu ifade ederek,  “Sabahın bereketinden birlikte istifade ederek,ülkemize, milletimize, devletimize ve tüm İslam alemine hayırlı ve bereketli bir gün geçirmeleri için hep birlikte dualar ediyoruz” diye konuştu.

Cuma  günleri sabah namazı sonrası düzenlenen kahvaltılar hayırseverler tarafından verilmektedir.Yer tercihi ve kahvaltı çeşidi hayırseverin isteği doğrultusundadır.  Kahvaltıya katılanlar hayırseverlere dua ederken bu güzel hizmetti gerçekleştirenler teşekkür ediyor.

 

 

Yorum Ekle