ÇOCUKLARIMIZI KAYBETMEYELİM PROJESİ UYGULAMAYA BAŞLANDI

“Çocuklarımızı Kaybetmeyelim” Projesi Uygulamaya Başlandı

Taşova Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Çocuklarımızı Kaybetmeyelim” projesi kapsamında merkez lise ve ilköğretimdeki öğrencilere yönelik seminerlerden sonra öğrenci velilerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen toplantının açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer;

“Hepimizin de çok yakından bildiği üzere teknoloji çok hızlı gelişiyor. Özellikle iletişim alanı baş döndürücü bir hızla gelişiyor. Tabi ki tüm gelişmeler insanlığın yararına olan gelişmeler ancak çocuklarımız üzerinde kötüye kullanan, tuzak olarak kullanan, onları kendilerine esir etmeye çalışan bir takım kötü düşünceli insanlar maalesef var. Bizlerde bunlarla mücadele kapsamında neler yapabiliriz düşüncesi ile Kaymakamlığımız öncülüğünde Emniyet Müdürlüğünün katkıları ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından bir proje hazırladık. Bu projede sadece öğrencilerimizin değil velilerinin de bilgilendirilmesi gerektiğini düşündük ve siz sayın velilerimize yönelik bu toplantıyı düzenledik.

Tarımla uğraşan bir toplumuz bir ürünü tarlaya ektiğimiz zaman sadece hasat için gitmiyoruz çapası, sulaması, ilaçlanması gibi çok defa tarlaya gidiyoruz ve sonunda hasat için gidiyoruz. Öğrencilerimizi de başıboş bırakmadan takibini sık yapmalıyız ki yarınlarımız yok olmasın.” dedi.

Toplantıya katılan velilere projede görev alan rehber öğretmenleri tarafından slayt eşliğinde sosyal medya, internet, cep telefonu kullanımı, madde kullanımı, kötü arkadaş ve kötü çevre yasa dışı marjinal gruplar, aile içi iletişim ve çocuklarımıza değerli olduklarını hissettirmek konularında bilgiler verdiler.

Toplantıya Kaymakam Engin Uysal, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, kurum amirleri ve öğrenci velileri katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.