ÇOCUKLAR SAHİPSİZ KÖPEKLERDEN KORKUYOR

Çevre il, ilçe ve köylerden ilçemize sürekli bırakılan köpekler çocukların korkulu rüyası. Hayvan barınağının bir türlü faaliyete geçirilmemesi nedeni ile sahipsiz ve başıboş köpekler, Hükumet konağı  bahçesi ile eski buğday pazarı meydanını mesken edinirken, Atatürk Bulvarı (Samsun caddesi) ve okullar mevkiinde cirit atıyorlar.

İlçemizin tek ve en işlek caddesi Atatürk Bulvarı okullar mevkiinde, mahalle aralarında sürüler halinde dolaşan  başıboş köpekler, özellikle okula giden çocukları korkutuyor. İlçenin dört bir yanında cirit atan başıboş köpeklere karşı yeterli önlemin alınmadığına tepki gösteren vatandaşlar tedirgin olduklarını söylediler.

İlçe merkezinde  başıboş gezen sahipsiz köpeklere belediyenin bir çözüm bulamamasına tepki gösteren vatandaşlar, başıboş köpeklerin özellikle çocukların   sabah okul saatlerinde  büyük bir tehdit oluşturduğunu söylediler. Çocukların bir çok defa köpeklerin saldırısına uğradığını kaydeden bir vatandaş, “Köpekler caddelerde  sürü halinde dolaşıyorlar. Hükümet konağı bahçesini mesken edinen  başıboş köpekler ile oynamak isteyen  çocuklara saldıracaklar diye  tedirginiz. Köpekler artık çarşı merkezinde bile cirit atıyor. Bu manzaraların bir şehirde yaşanması hiç yakışık almıyor. Bu soruna belediyenin köklü bir çözüm bulması gerekmektedir. Köpeklerin saldırısı sonucu ortaya istenmeyen olaylar çıkabilir. Böyle bir durumda bunun hesabını kimler verecek” şeklinde konuştular.

Yorum Ekle