Çin Takvimi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Her birey dünyaya gelir ve yaşam döngüsünün içerisine dahil olur. Yaşamı boyunca bazen hüzünle bazen mutlulukla ilerler. Her birey için en büyük mutluluk elbette dünyaya kendi evlatlarını getirmek ve onları en güzel şekilde yetiştirmek olacaktır.
Hamilelik haberi alındığı andan itibaren çiftleri büyük bir heyecan almaktadır. Bu haberi duyan çiftler doğacak olan bebeklerinin cinsiyetinin ne olacağını bir an önce öğrenme ihtiyacı duyarlar. Eski zamanlardan beri birçok cinsiyet öğrenme yolu kullanılmıştır. Bu yazıda sizlere Çin Takvimi kullanılarak bebek cinsiyeti öğrenmenin yolunu anlatacağız.

Çin Takvimi Nedir?

Çin Takvimi, Çin toplumunca kullanılan ve bebeğin cinsiyetini önceden öğrenme olanağı sunan bir araç olarak tanıtılabilir. Çin takvimine göre Miladi her 60 yılda bir periyot olacak şekilde dönüş sağlanmaktadır ve elementler 12 yıllık 5 periyot şeklinde bölünmüştür. Çin takviminde her yıl bir hayvan ile özdeşleştirilir ve bu rivayet Buddha dönemine kadar dayanmaktadır.

Çin Takvimine Göre Bebek Cinsiyeti Öğrenme

Çin Takvimine göre hesaplama yapmak için öncelikle annenin yaşının 18 ile 45 arasında bulunması gerekmektedir. Çinliler bu hesaplama aracını bu yaş aralığını baz alarak oluşturmuşlardır.

Bu yaş aralığında olan anneler kendileri hesap yaparak bebeklerinin cinsiyetini öğrenebilirler. Ancak bu yol zahmetli ve karmaşık bir yoldur. Doğdukları yıllara göre kendi yaşlarına farklı rakamlar ekleyip hesap yapmaları gerekmektedir. Bu uğraşın yerine internet üzerinde bu hesabı kolaylıkla yapabilecek araçlar bulunmaktadır. Site içerisinde bulunmakta olan Çin Takvimi Otomatik Hesaplama Aracı’ nı kullanarak hiç zahmet çekmeden bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Burada tek yapmanız gereken annenin doğum tarihi bilgilerini ve hamile kaldığı ayın bilgilerini araca girmek. Daha sonra hesapla butonuna tıklayarak sadece birkaç tıklama ile sonuca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz site içerisinde bulunan yardımcı videoları da izleyerek zorlandığınız kısımları kolaylıkla halledebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan herhangi bir soruyu da site üzerinde yer alan yorumlar kısmında sorabilir ve hızlı bir şekilde sorunuza cevap alabilirsiniz. Sitemizde ayrıca Rus Takvimi hesaplama ve Japon Takvimi hesaplama işlemlerini de kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yorum Ekle