ÇİFTÇİ KADINLARDAN OLUŞAN TİYATRO İLGİ İLE İZLENDİ.

 

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce,  kadın çiftçilerden oluşturulan “Çiftçi Kadınlar Sahnesi” (ÇKS) tiyatro grubu tarafından sunulan “Seradan Sahneye”  isimli tiyatro  sahnelendi.

Taşova Müftülük Konferans salonunda   26 Mart 2018 Pazartesi günü  saat 19.30 ‘da başlayan gösteriye; Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Lokman Gültekin ,Belediye Başkanı Bayram Öztürk, kurum amirleri ve çoğunluğu bayanlardan oluşan vatandaşlar katıldı.

Bakanlık yayım politikaları doğrultusunda uygulanan tarımsal teşvik ve desteklemelerin ve 2018 Buzağı Yılı bilgilendirmelerinin anlatıldığı programda ÇKS tiyatro grubu tarafından sahnelenen tiyatroda ilçemiz Mülkbükü köyünden kadınlar da rol aldı. İlgi ile izlenen tiyatro gösterisinde kadın izleyicilerin yoğunluğu dikkat çekti.  Sahne arasında Nevres Darıcı’nın okuduğu parçalar, etkinliğe  renk kattı.

Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gültekin; ” Tiyatronun hazırlanmasında kendilerine verdikleri üstün gayret ve çabalarından ötürü teşekkürü bir borç bilir, emeği geçen tüm çalışanlarımıza şükranlarımızı sunarız” dedi.

 

 

Yorum Ekle