Amasya İtimat

CHP’den Darbe Konusunda Açıklama

Ülkemizde dün sahneye konan darbe girişimi karşısında Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk andan itibaren karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk.

93 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca darbelere hep karşı olan partimiz darbe girişimin başladığı andan itibaren karşı duruşumuzu bir kez daha sergilenmiştir.

Genel Başkanımızın yaptığı açıklama ile birlikte Parti Yöneticilerimizin Genel Merkezde gelişmeleri takip ettiği sırada Ankara’da bulunan milletvekillerimiz süratle parlementoya giderek darbeye karşı kararlı duruşumuzu orada da sergilemişlerdir.
Yaşanan bu olay bir kez daha demokratik ve parlementer sistemin önemini ortaya koymuştur.  Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbe karşıtı duruşunun yanı sıra Cumhuriyete ve demokrasiye olan inancının başta Genel Başkanımız olmak üzere örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz.  Bu anlayışla, siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğratılmıştır. Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir.

Ulusal Kurtuluş mücadelesi sırasında Polatlı’da top seslerinin meclis de yankılandığı anda meclis çalışmalarını sürdüren ve gazi meclis söylemini hak eden Büyük Millet Meclisi dün gece maalesef darbecilerin top atışlarına hedef olmuştur.  Gazi Meclis dün milletvekilleriyle bir kez daha gazilik ünvanını hak etmiştir. Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar dilerken tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizle saygılar sunarız.

Ömer ÖZALP
CHP Taşova İlçe Başkanı

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.