Amasya İtimat

CEVİZ FİDANI YERİNE KURU DAL PARÇALARI GELDİ

       İlçemiz  Uluköy ve Güvendik köylerinde yaşayan Hüseyin Bozkurt ve arkadaşı , televizyon reklamlarında görerek sipariş ettiği ceviz fidanlarının yerine kuru dal parçalarının gelmesiyle şaşkınlığa uğradı.

Taşova’nın  Uluköy köyünden  70  yaşında çiftçilik yapan Hüseyin Bozkurt bahçesine dikmek için televizyon reklamlarında gördüğü ceviz fidanlarından  25 adet   sipariş verdi. Kargo kutusunu açtığında beklemediği bir manzara ile karşılaştı. Kargo kutusundan, ceviz fidanları yerine kurumuş dal parçaları çıktı. Telefondan sipariş ettiği ceviz fidanları için 109 TL ödediğini anlatan bozkurt, hakkını sonuna kadar arayacağını belirtti.

Hüseyin Bozkurt; “ Fidanları televizyonda gördüm 25 adet sipariş verdim. 70 yaşındayım. çocukluk yaşımdan beri çiftçilik yapıyorum. Böyle bir üçkağıtçıya yeni rastladım. Kargomu aldım. İçerisinden değişik fidanlar çıktı. Aynı zamanda kurumuş vaziyetteydi. İade etmek istedim kabul etmediler. Fidanların dalları kurumuş kırılıyor. Arkadaşım da aynı şekilde mağdur oldu. Ceviz istedik kurumuş  üzümle fındık dal parçaları geldi.” dedi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.