Amasya İtimat

ÇAYDİBİ’NE İLK ŞENLİĞİNDE TAM PUAN

Çaydibi Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Özkan Ercan ve yönetimin ilk olarak düzenlemiş olduğu Çaydibi şenlikleri muhteşem oldu.

Çok sayıda  davetlinin katıldığı muhteşem şenliğe Amasya Ak  parti millet vekili Sait Yüce,Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk,Ak parti Amasya il başkanı Mehmet Ünek,CHP Amasya geçmiş dönem millet vekili Ramis Topal,Chp Taşova ilçe başkanı Ömer Özalp,İlçe yöneticileri,Özgür mobilya yönetim kurulu başkanı Ali Rıza Ağış, Mercimek köyü dernek başkanı Tuncay Duran,Kozluca Dernek başkanı Adem Temiz ve çok sayıda Çaydibi halkın katılımıyla yapıldı.Muhteşem şenlik programında  yarışmalar,Yoğurt yeme yarışı Yumurta yarışı,Halat çekme yarışı,Yuruk (Koşu) yarışı,Çuval yarışı kazanan ilk üç yarışmacıya ödüller verildi.
Çaydibi Köyü dernek başkanı Özkan Ercan şeniliğin hoş geldiniz konuşmasında    şunları söyledi,” Değerli milletvekilim,değerli belediye başkanım, değerli dernek başkanlarım  ve  çok kıymetli Çaydibili hemşerilerim bu gün burada  bizlerin onurlandınız öncelikle Ramazan bayramınızı en içten dileklerim kutlar herkese hoş geldiniz  hayırlı bayramlar diliyorum dedi. İlkini düzenlemiş olduğumu bu şenlikte bizlere destek olan tüm sponsorlarıma ,değerli ,Çaydibili hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum “dedi.

Geleneksel hale getirmek istediğim bu şenliklerde sizlerin vereceği maddi manevi destekerinizle daha geniş kapsamlı olarak yapmayı düşünüyoruz, Destek sizden ,hizmet bizden diyerek  teşekkürlerini  belirti.

Çaydibi Şenliklerinde ilk defa Ağa seçimi yapıldı.çok sayıda adayın katıldığı Ağalık yarışını Çaydibi derneğine 20 bin TL  ile  ağalık yarışını Çaydibi halkında Nusret Genç kazandı.

Eski pehlivanları tarafından güreş gösterinin yapıldığı şenliklerde Türk halk müziğinin güçlü sesi  Melek Kamer ve Yunus Çimiş sahne alarak şenlik boyunca Çaydibilileri gönüllerince eğlendirdiler.

1 2

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.