Amasya İtimat

Çaydibi Köyü Muhtarlığı hakkında İnceleme başlatıldı…

31 Mart 2019 seçimlerinde Çaydibi köyü muhtarlığına seçilen Erkan Yılmaz, köylünün taktırmak istemediği su saatleri konusunda Taşova Kaymakamlığı tarafından inceleme  başlatıldığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muhtar Erkan Yılmaz ;

“Göreve geldiğim 31 Mart 2019 tarihinden itibaren köyümüze bir adet çöp aracı, bir adet yolcu minibüsü, bir adet kepçe kazandırdım. Aynı zamanda 3200 dönüm mera alanını beton kazıklarla çevreleyerek köy hayvancılığına kazandırdım. Bu sayede köyümüzde hayvancılık yapan vatandaşlar hayvanlarını otlatacak yer sıkıntısı çekmemiş oldular. Köyün içinde 1 km altyapı ve kilit taşı döşeme işlemi yapıldı. Mezarlık çevre temizliği ve boyama işlemi gerçekleştirildi, amacım insan gözetmeksizin daha yaşanır bir Çaydibi köyü yaratmak. İnsanların mutlu olduğunu görmek bize haz ve mutluluk veriyor. Yapmış olduğum bunca hizmetin engellenmeye çalışılması başta ben olmak üzere ihtiyar heyetim ve Çaydibi köyü halkının hizmet iradesini kırmaktadır. Yapılanlara anlam vermekte güçlük çekiyoruz.

Biz köyde yaşıyoruz tarlada çalışıyoruz, köylünün istemediği hiç bir konuda ben de yokum. Su saatlerini takan firma ortada olmazken saat başına 540,00 TL parayı köylünün cebinden  almaya kalkıyorlar. Bu konudan Çaydibi halkı ve diğer köy halkları rahatsızdır.” dedi.

Yorum Ekle