ÇAMLITEPE’Yİ YERLİ FİRMA ALDI

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü ve ilçemiz Belediyesi ile birlikte Herizdağ eteklerinde yapılan Çamlıtepe mesire yerinin ihalesi yapıldı.

Amasya Orman İşletmesi tarafından mülkiyeti Maliye Hâzinesi adına Orman Genel Müdürlüğüne ait olan ve Taşova Belediyesine Mesire Yeri olarak işletilmek üzere 29 yıllığına kiraya verilen, Güvendik mevkii Devlet Ormanı niteliğindeki 9,33 hektar yüzölçümlü Kır Lokantası, Yöresel Ürünler Satış Üniteleri, Kamelyalar, Piknik Masaları ile diğer donatılardan oluşan Şehir Ormanının, D Tipi Şehir Ormanı Vaziyet/Gelişim/Gelişme ve Yönetim Planı çerçevesinde, kiracısı tarafından yatırım yapmak kaydıyla ve işin şartnamesinde belirlenen şartlar dâhilinde, 10 (on) yıl süre ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35. maddesinin (c) fıkrasına göre Açık Teklif (Artırma) usulü ile ihalesi yapılarak kiraya verildi.
Yıllık muhammen kira bedeli:30.000,00, geçici teminatı: 9.000.00 lira olan ve 6 Eylül 2019 Cuma günü saat: 10.00’da başlayan ihaleye tek firma girdi.

Amasya Erbaa kavşağında emekliler çeşmesinden itibaren 93 dönümlük alanda Yöresel Ürünler Satış Üniteleri, park ve bahçeler, kır düğün salonu ve mescid gibi yaşam alanlarının oluşturulacağı Çamlıtepe mesire yerinin ihalesini İstanbul’da faaliyet gösteren Taşovalı bir firma aldı.

Çam Vadi Turizm Gıda Tarım Sanayi ve Tic. Ltd. Şirketi, aylık: 2 bin altıyüz, yıllık: 31 bin ikiyüz lira karşılığında 10 yıllığına aldı.

Yorum Ekle