Amasya İtimat

CAMİİ İNŞAATINDA SONA YAKLAŞILIYOR…

Haber Ahmet Şimşek

Amasya Taşova Arpaderesi köyü Camii Ahşap Minberi, Mihrabı, ve kürsüsü yapılarak, yerine takıldı. Cami Kubbesi, dış cephe sıvaları, pencereleri takılıp, şap beton zemine atıldı.

Camii inşaatı yapılıp bir şeylerin ortaya çıkması halinde Köy halkı seviniyor. Dışardan bakıldığında camiiyi yapmak kolay gibi görünse de inşaat işi zor ve bir de bu iş hayırseverlerin katkılarıyla olunca düşündürüyordu. Arpaderesi köyü halkı, Gurbetteki Arpadereliler, Amasyalı, Taşovalı hayırseverler ve İstanbul’daki ve büyükşehirlerdeki dostlar sayesinde Camii  Yaptırma  Derneği hesabına gönderdikleri yardımlar sayesinde Camii inşaatı bu güne geldi. Taşova gazetesi sahibi, editörü Ahmet Günaydın ve basınımızın belirli zamanlarda haberler yapması ve çevresine tavsiyelerde bulunması neticesinde konu sıcak tutuldu, Her hayırsever kendi yardım yaptığı gibi çevresine tavsiyede bulundu.

05amasyam-05 Kültür, Haber, Magazin 2022

Yardım kampanyasına destek olmak isteyen hayırseverler için:

ZİRAAT BANKASI TAŞOVA ŞUBESİ TR87 0001 0002 7294 9232 7250 01 Numaralı İBAN Hesabına gönderebilirsiniz. Banka yoluyla yapılan bağışlarda alıcı kısmına Arpaderesi Köyü Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği yazılması gerekmektedir.

Tel: 0 505 649 44 76 Ahmet Özçelik Camii Dernek Başkanı

Yorum Ekle