Çalışma Odalarında Doğru Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Pandemi süreci ile birlikte çok sayıda kişi home office çalışma sistemine geçiş yaptı. Bu durum insanların evlerinde de konforlu bir çalışma ortamı oluşturmasını zorunlu kılıyor. Çalışma masalarının konforu söz konusu olduğunda en önemli unsurlardan biri de masa lambası çeşitleridir. Aydınlatmanın doğru olması, çalışma verimini çok yakından ilgilendiriyor. Çünkü hatalı aydınlatma, gözleri ziyadesiyle yorar ve uzun vadede çeşitli göz problemleri yaşanmasına sebebiyet verir.

Peki, masa lambaları arasından seçim yaparken nelere dikkat etmeli, neleri göz önünde bulundurmalı? Öncelikle seçtiğiniz modelin kompakt bir tasarıma sahip olmasına özen gösterin. Bu sayede masa üzerinde çok fazla yer kaplamayacaktır. Dolayısıyla çalışmak için masada size kalan alan daha fazla olur. Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da kalite! Kalitesiz ürünler hem güvenli bir şekilde kullanılamaz, hem de uzun bir kullanım ömrüne sahip olmaz. İşte bu nedenle seçim yaparken kalite önceliğiniz olmalı!

En önemli unsur ise aydınlatmadır. Aydınlatmada kullanılan ampule maksimum düzeyde önem vermelisiniz. Son dönemde led ampul çeşitlerinin daha fazla tercih edilmeye başlandığını söyleyebiliriz. Led aydınlatma için geliştirilen bu tasarımlar çoğunlukla parlak bir ışık vermez. Daha soft yani daha loş bir çalışma masasına sahip olmanızı sağlar. Ancak çalışma yüzeyini eşit şekilde aydınlattığını da belirtmek gerekiyor. Titreme yapmayan bir aydınlatma teknolojisi olması nedeniyle gözleri yormuyor.

Led ampul çeşitlerinin son dönemde daha sık tercih edilmesinin nedenlerinden biri de minimum düzeyde enerji tüketiyor olmasıdır. Bir anlamda enerji tasarrufu sunuyor olması, kullanıcılar için önem taşıyor ve bu ürünlerin daha fazla tercih edilmesini de beraberinde getiriyor. Elbette daha farklı ampul çeşitleri de tercih edilebilir. Bu noktada ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

Tüm bu beklentileri karşılayabilen ürünleri bulmak için de internetten online olarak sipariş verebilirsiniz. Özellikle Star Akım internet sitesine çalışma masaları için son derece uygun olan pek çok lamba modelini bir arada inceleyebilirsiniz. Sitede led ampul çeşitleri de yer alıyor ve geniş bir ürün çeşidi yelpazesi kullanıma sunuluyor. Dolayısıyla herkesin kendi beklentisine uygun modelleri bulması da gayet kolay oluyor.

Yorum Ekle