BÜYÜK BAŞARI, TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDUK..

İYİ DERSLER ŞOFÖR AMCA FOTOĞRAF YARIŞMASI TÜRKİYE BİRİNCİSİ  TAŞOVA’DAN
İyi Dersler Şoför Amca Projesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri Ticaret A.Ş. iş birliğinde hayata geçirildi.
İyi Dersler Şoför Amca Projesi hakkında bilgilendirme yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, “İyi Dersler Şoför Amca Servis Şoförleri Arası Fotoğraf Yarışması düzenlenmiştir. Bu yarışmaya sadece İyi Dersler Şoför Amca projesinin uygulandığı illerden başvurular kabul edildi.
Projenin ana hedef kitlesi, taşımalı eğitim sisteminde görev alan okul servis şoförleridir. Bunun yanında, okul servis şoförlerinin eğitimiyle görevlendirilen kamu görevlileri ile bu kişilerin proje çerçevesinde eğitilmesini sağlayacak proje ortağı ve paydaşı kuruluşların çalışanları da projenin hedef kitlesi içinde bulunmaktadır. Belirlenen illerde, proje ortağı Jandarma Genel Komutanlığı personeli formatörleri aracılığıyla ilkokul öğrencilerine eğitimler verilmekte.
ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI ÖZELİNDE FARKINDALIĞI GELİŞTİRMEK AMAÇLANMAKTA
Proje web sitesi aracılığıyla, hedef grupların gerekli bilgilere ve kaynaklara ulaşmasını sağlayarak, güvenli öğrenci taşımacılığı konusunda ilgili taraflarda farkındalığı ve bilinci geliştirmek. Jandarma Genel Komutanlığı personel formatörler aracılığıyla, belirlenen illerde ilkokul öğrencilerine yönelik eğitimler vermek. Okul yönetimi, veliler, öğrenciler ve şoförlere yönelik, öğrenci taşımacılığı özelinde trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirici iletişim çalışmaları yürütmek.
Buna ek olarak, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmalarıyla öğrenci taşımacılığı özelinde farkındalığı geliştirmek amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Yapılan fotoğraf yarışmasında Taşova servis şoförlerden birinci olan Asalet Çalışkan’a ödülü İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Tümer ve ilgili şube müdürü tarafından tarafından verildi.

Yorum Ekle