Amasya İtimat

Bursa’dan Amasya’ya Sevda Yükü

Müslüm SÖYLER

Her ne kadar insanlık evrensel olarak bir salgına teslim olmuş vaziyette olsada, insanlığı yaşatmak için sağlık sektöründen tutun da vefalı ve adil iş dünyası da büyük çaba harcıyor. Hele bu bağlamda siyasi ve makam mevki unsuru ortada olmayıp, bu zor günlerde kendi zor şartlarını görmezden gelerek millete kucak açanlar asla ve asla unutulmamalıdır.

Birkaç gün öncesiydi, Amasya‘nın Taşova ilçesi ve civar köylere ”İyilik Hareketi” olarak Kasım Alper Özdemir ve birkaç gönüllü gençlerden oluşan grup ziyaretlere başladılar. Bu ziyaretler öncesi  ”Bir İhtiyacınız Var mı ?” sorusuna cevap arar nitelikteydi. Sonrası Taşova Yemişen Mahalle Muhtarı Nurdan Yılmaz hanımefendinin köylerde yaşlı ve engelli vatandaşlar için yardım eli uzatma teklifi ile bu görev ”Ramazan ve Pandemi ” desteğine döndü.

Bu arada bir çok esnaf ve vatandaş bu gönüllü gençlere destek olmaya başladı. Yemişen Mahalle muhtarımızın Bursa‘da Uluslararası Tekstil Üretim ve Ticareti ile uğraşan, aynı zamanda Taşova’ya Sağlık Meslek Yüksek Okulu ve İmam Hatip Lisesi gibi eğitim yuvaları kazandıran Fuat Bursalı‘yı telefonla arıyor.  Halkı , köylüsü, yaşlı ve engellisi için destek istiyor. Yardımseverliği ile bilinen, sadece yardım edememekten rahatsız olan Bursalı, bu çağrıya olumlu cevap veriyor ve gereğini yapıyor.

Bu konuda bizlere ve özellikle gençlere bu konuyu sakın sosyal medyada paylaşmayın diyede ısrar ediyor.

Bir muhtar, gönüllü gençler ve bu zor zamanda böylesi güzel yüreklere destek veren bir işadamının aynı karede buluşması, yaşlılarımıza ve engellilerimize gönülden ziyaretlere bir tutam da erzak eklemesi gibi güzellik nasıl olurda haberciliğin püf noktasını hatırlatmaz…

Memleketimiz unutulan bu güzelliklere kavuşmaya ramak kala, bizler nasıl böyle iyi ve güzel hareketleri görmezden gelelim. Her taraf kibir, haset ve reklam kokarken, her yan fırsattan istifade edenleri boy boy reklam ederken, çocuklarımıza ve halkımıza en güzel örnekleri ve hareketleri neden görmezden gelelim ve neden ifşa etmeyelim.

Biz bu güzellikleri paylaşmazsak istismarların önüne nasıl set koyacağız ve istismarcıların ayrık otu gibi her adımda bitmelerine nasıl mani olacağız.

Amasya Taşova ve çevre köylere gençlerin yaptığı çıkartma ve bu çıkartmaya destek verenler başta olmak üzere, uzaklardan tıpkı ”Sevda kuşun kanadında” dercesine uçup gelen sevda yüklemine, gelin hepimiz birer özne olalım…

Teşekkürler gençler…

Teşekkürler güzel yürekli muhtar

Teşekkürler uzakları yakın eden işadamlarımız

Teşekkürler Bursalı Tekstil ve Bursalı Ailesi…

Yorum Ekle