BU İŞTE BİR TERSLİK VAR..!

 

                    BİRİSİ GÖSTERİŞ VE TAKİYE YAPIYOR AMA KİM?

İlçemizin en eski ve en büyük köylerinden olan Uluköy’de ilginç bir durum yaşanıyor. 1980 yılında ortaokul olarak yapılan ve bugüne kadar kesintisiz eğitim öğretim yapılan okul binası çürük olduğu gerekçesiyle; aynı okul bahçesinde bulunan ve 1967 yılında ilkokul olarak yapılan daha eski olan ilkokul binasına taşınarak ikili eğitime geçildi. Kış mevsiminde eğitim öğretimin ortasında apar topar ikili eğitime geçilmesini öğrenci velileri ve vatandaşlar tepki gösterdi. Öğrenci velileri önceki okul yöneticilerinden telefonla aldıkları bilgiye göre daha önceden bu okulda tadilat yapıldığını ve sağlam olarak bilgi verildiğini bildirdiler.Bu durum karşısında vatandaşlardan bazıları İlçe milli eğitim müdürü Mustafa Tümer’den bilgi almak üzere görüşmeye gittikleri öğrenildi. İlçe milli eğitim müdürü Mustafa Tümer’in kendisine gelen velilere; biz tuvaletler için müracaat ettik, gelen yetkililer okulun boşaltılması yönünde rapor verdiklerini söylediğini belirttiler.

Okul müdürü Mustafa Aydın’ın ise, Uluköylü vatandaşlarımızdan Zihni Uysal’a gelerek eskiden bu okulla ilgili çürük raporu verildiğini ancak  birilerinin bu durumu gizlediğini beyan etmiştir. Bu çelişkili durum karşısında adeta şok geçirenve şaşkına uğrayan vatandaşlar birilerinin çocuklarımız üzerinden gösteriş ve reklam yaptığını, işin aslının acil olarak ortaya çıkarılmasını istediler.

İlçe milli eğitim müdürü Mustafa Tümer’in açıklamasını yeterli bulmayan vatandaşlar; madem okul acilen boşaltılması gerekiyordu şimdiye kadar neden gerekli önlem alınmadı? Madem bu kadar tehlikeli bir durum var kaloriferi yakmaya, hergün kaloriferci çürük denilen binaya giderek kalorifer yakmakta ve takip etmekte bu durumu nasıl izah edeceksiniz?

Öğrenci velileri  iki yıldır korona virüs nedeniyle okulda yüz yüze eğitim yapılamadığını, bu yıl da apar topar, hiçbir planlama yapılmadan ikili öğretime geçildiğini, teneffüslerin 5 dakikaya indirildiğini, sabah çok erken saatlerde derse girildiğini, akşam çok geç saatlerde dersten çıkıldığını, öğrencilerin bu durumdan olumsuz etkilendiklerini belirttiler.Ayrıca destekleme ve yetiştirme kurslarından yer sıkıntısı nedeniyle yeterince yararlanamadıklarını, sınavlara iyi hazırlanamadıklarını, çocukların her türlü mağdur olduklarını belirttiler.Uluköylü vatandaşlar, zaten son yıllarda okulumuzda eğitim öğretimin geri plana atıldığını, gösteriş ve takiye yapıldığını bizzat bu işin başındaki ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Tümer’in  açık açık sosyal medyadan duyurduğunu söylediler. Vatandaşlar ilçe milli eğitim müdürü Mustafa Tümer’e gazetemiz aracılığı ile; “Siz milli eğitim müdürüsünüz, mademki“okullarda asli görevimiz olan eğitim öğretim geri plana atılarak, sadece gösteriş ve takiye yapılarak tali işlerle uğraşılmıştır diyorsunuz”Ve bu durumu açıkça sosyal medyada paylaşıyorsunuz.

O halde bu duruma niye engel olmadınız?

Hangi tedbirleri aldınız?

Eğitim öğretimi geri plana atan, gösteriş ve takiye yapanlara hangi yaptırımı uyguladınız?

Sorularını yönelterek  dünyanın neresinde görülmüş bir ilçe milli eğitim müdürünün emri altındaki devlet memuru olan okul yöneticilerini sosyal medyadan eleştirmek ve suçlamak? Hanginiz gösteriş yapıyor, hanginiz takiye yapıyor anlayamadık?  Bu işte bir terslik var. Bunun izah edilir ve kabul edilir bir durum olmadığını söylediler.

Son olarak vatandaşlar  yetkililerden okul binasının tekrar incelenerek ikinci dönem ortaokul binasına geri geçmelerini ve  eğitim öğretime orada devam etmelerini, aksi takdirde bu işin peşini bırakmayacaklarını söylediler.

Yorum Ekle