BU İNATLAŞMA NİYE!…

11 Ekim 2019 tarihinde ilçe halkının talebini gündeme taşımı haber sitemizde paylaşmışız. Neredeyse 1 yıl olacak. Taşova Havadis gazetemizin 15 Ekim 2019 tarih ve 255 nolu sayısında yazmışız, ilgili gazeteyi Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürlüğü ve Amasya Şube Müdürlüğüne göndermişiz.

KAVŞAKTAKİ YENİ TABELA DEĞİŞTİRİLSİN….

”Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce ilçe giriş kavşağında değiştirilen tabela kafa karışıklığına neden oluyor.

Daha önce tabelada mavi üzerine beyaz ”Alpaslan Müzesi Şehir Merkezi Taşova” yazarken, yeni yön tabelasında: ”Otogar Şehir Merkezi Alpaslan” yazısı bulunuyor.

İlçemize ilk kez gelen misafirler Taşova yazısını kavşakta görememesi bir kaç kilometre daha fazla yol katetmesine neden oluyor.

Karayollarından istirhamımız: marka değerlerimizden biri olan Alpaslan Müzesini (Turizm yöresi olduğu için) koyu kahverengi tabela ile, ayrı bir tabela ile Şehir Merkezi Taşova olarak değiştirilmesini talep ediyoruz.”

Daha 15 gün önce ilçemizi ziyaret eden ve Taşovamız’la ilgili 22 araştırma yazısı hazırlayan Zeki Ordu hocamız bile ikinci kez gelmesine rağmen tabelada Taşova yazısı görmediği için ileriki kavşaktan dönüp ilçemize gelebilmiş. Kavşakta yeni açılan Çam Vadiye, ilçemize ilk gelen bir çok insan ”Taşova’ya nereden gidilir” ve “Burası Alpaslan mı?” diye soruyor.

Karayolları yetkililerine soruyoruz: 919 ilçesi, 81 vilayeti olan ülkemizde acaba başka bir il ve ilçeye girerken tabelada ismi yazmayan başka bir yöremiz var mı?

İlçemizdeki yetkililere sesleniyoruz. Taşovamız’a gelen misafirlerimiz bu yanlış tabelalardan ne zaman kurtulacak!…

Yorum Ekle