BU GÜN 23 NİSAN

                    

 

     Bu gün 23 Nisan TBMM kuruluşunun 93 . yıl dönümü bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de coşku ile kutlandı.

      Sabah saat 9.00 da  Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy’u çelen sunumu ile başlayan Ulusal Egemenlik  Çocuk Bayramı  yeni açılan Eski Tekel bahçesinde devam etti.

      Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program protokolün öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile sürdü. Günün Anlam ve önemini açıklayan konuşmayı yapan İlçe Milli Eğiti Müdürü Ali Rıza Atasoy ;” Atatürk  Ulusal Egemenliğimizi yaşatacak olan sizlere bayram olarak armağan etti.Atamızın yolunda ülkemizi çağdaş ülke yapacak olan sizlersiniz. Bu önemli görevinizi yerine getireceğinizi hiç kuşkusuz inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın ve Halkımızın bayramını kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

      Eski Tekel binasında yeni açılan tören  meydanında süren programda ;ana okulu öğrencileri ve diğer okulların gösterileri coşku ile alkışlandı.İstiklal marşını  iyi okuma dalında il birincisi Betül Kırtepe  İstiklal Marşı’nınn 10 kıtasını okurken duygulu anlar yaşandı. Şölen havasında süren 23 Nisan Çocuk Şenliği  programında  renkli   kıyafetlerle yapılan gösteriler  ilgi ile izlendi.

  TBMM Kuruluşun 93. Yılı kutlamaları  Programına İlçemiz Kaymakamı Engin Uysal, Belediye Başkanı Özgür Özdemir, İlçemiz Cumhuriyet savcısı Çetin Sakar, Garnizon Komutanı Alper Soner Serin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy, Kurum ve daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaş  katıldı.

Yorum Ekle