Bu bir Rekor: 5 GÜNDE 15 ETKİNLİK…

0

İlçemiz 2019 Ağustos ayını bir dizi etkinliklerle dolu dolu yaşayacak.

Kurban bayramının 2. günü başlayacak etkinlikler arasında yedi adet yayla şenliği ve piknik organizasyonu yer alırken, beş tane de açılış, halk konseri gibi programlar gerçekleştirilecek.

12 Ağustos 2019 Pazartesi günü ilk etkinlik Belevi köyünün Köy Konağı açılışı ile başlayacak. Aynı gün; Çaydibi 5. Yaz şenliği, Esençay’da Halk Konseri ve Şahinler’de Şahinler Derneği Kadın Kollarının hazırladığı ”Hayat, Hanımeli değince güzel” etkinlikler yapılacak.

13 Ağustos Salı günü: Mercimek Halk evi açılışı ve Bayrak direği dikme töreni, Gürsu köyü Yayla şenliği, 18. Çakırsu köyü Yemişen Yayla Şenliği, Belevi köyü Baldıran Yayla Şenliği. 2. Başyurt Yayla Şenliği

14 Ağustos Çarşamba günü: Yaylasaray köyü Yığınlı Yayla Şenliği. Karlık köyü 1. Harmanlar Şenliği, 1971 yılında Alpaslan Ortaokulundan mezun olanların 48 yıl sonra Buluşma günü. 

15 Ağustos Perşembe günü: Boraboy 14. Göl Şenliği.

16 Ağustos Cuma günü: Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği 1. Olağan kongresi Saat: 14.00 Kırkharman Köy Konağı.

17 Ağustos Cumartesi günü: 15. Destek Makmarardı  Yayla Şenliği.

Öteyandan Taşova Bal Üreticileri Derneği TABÜD tarafından İkinci  Bal ve Yöresel Ürünler Fuarı 22-23 Ağustos 2019 Perşembe-Cuma günleri gerçekleştirilecek.

Yorum Ekle