Amasya İtimat

 BU BAYRAM BAŞKA BAYRAM….  

Günaydın  güzelliklere, günaydın güzel yüreklere….
Bir Bayramı da önemli bir bayramı  da Hep birlikte yaşıyoruz.

Öylesine Güzel bir yaşamak ki.

Kovidden çıkan bizler. Birbirine sevgi duyup sevgisini bir şekilde candan ve yürekten ifade etmek adına eliyle tokalaşıp sarılmak.
İşte bu bayram gerçekten bir bayram oldu her yönüyle. Buyuk şehirlerde mapus hayati. yasayan tüm insanlar oluk oluk doğup büyüdüğü ayrıca ana yurdu baba yurdu dediği köylerine aktı.
Köylerinde ise özlemini duyduğu pek çok güzelliği ” sevdikleriyle olmak onlara dokunmak yakin olmak içinde birikmiş duygusallıklarını sevdikleriyle yaşamak arzularını bir şekilde gerçekleştirmiş olduğu. Yapılamayan düğünlerin pek sıklıkla her köyde her şehirde art arda yapılıyor olması bu defa coşkular meydanlarda coşkulu müzikler eşliğinde kurtların dökülmesi sekliyle kendini gösterdi.
Kimine göre hayallerin gerçekleşmesi, kimine göre beklentilerin gerçekleşmesi, kimine göre Eksiklerine rağmen kısmet deyip gönüllere iz düştüğü BUYUK BİR BAYRAMI yaşıyoruz .
Bizlere bugünleri yaşatan Yüce Mevlamıza Şükürler ederek bir kere daha Bayramınızı tebrik ediyor, hayallerinizin gerçek olduğu Bayramı Bayram tadında yaşamayı düşündüğünüz  nice bayramlar diliyorum.
AMASYA HABER – Salih Turgut
www.amasyahaber.com
#Amasyahabercom #SevdamizAmasyatv

Yorum Ekle