Amasya İtimat

BOTANİKA FISKARS İLE ARAZİYE ÇIKTI

Tokat ile eş zamanlı eğitimlerine başlayan Botanika, Fiskars makaslarını Amasyalılarla buluşturuyor.

Botanika, Tokat’ta başladığı “Fiskars ile budama” eğitimlerine Amasya’da devam ediyor. Ekim ve Kasım aylarında Amasyalı bahçeciler ile biraraya gelen Botanika yetkilileri, Fiskars Budama Makasları’nın işlevselliği ve fonksiyonelliğini anlatıyorlar.

Türkiye’de bahçe ürünleri sektörünün önde gelen firmalarından Botanika, bahçe ekipmanları pazarında dünya lideri firma Finlandiyalı “Fiskars ile budama” eğitimlerine Tokat ile eş zamanlı olarak Amasya’da devam ediyor. Ekim ve Kasım aylarında Amasya’da çeşitli noktalarda gerçekleşen eğitimlerde mevsim ile birlikte ön plana çıkan “budama” işlemi hakkında bilgi paylaşım toplantıları gerçekleştiren Botanika, Finlandiya’nın en köklü firması Fiskars’ın makaslarını da Anadolularla buluşturuyor. Botanika Genel Müdürü Kemal Eskenazi ve Botanika yetkilileri tarafından özellikle “bitkilerde budama ve bitki bakımının püf noktaları” hakkında tüm soruların yanıt bulduğu ücretsiz eğitimler, bitki dostları ve profesyonellerini bir araya geliyor. 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Botanika Genel Müdürü Kemal Eskenazi, “Botanika olarak 2001 yılından bu yana hobi bahçeciliği alanında çalışmalarda bulunuyoruz ve bu sektörün gelişmesi için çok çalıştık. Kendini bu alanda kanıtlamış uluslararası birçok marka ile işbirlikleri yaptık ve Türkiye’de de bu sektörü canlandırmaya çalıştık. Başarılı da olduk. 2010 yılı başında dünyada bahçecilik alanında lider firma ve 361 yıllık geçmişe sahip Fiskars markası ile işbirliği yaptık. Fiskars’ın ürünleri budama makasları, budama testereleri ve kalın dal makaslarından oluşuyor. Fiskars makasları, diğer markaların budama makaslarından çok farklı. Bu ürünlerin her birinin sapı, fiber maddesinden yapılıyor ve çelik kadar sağlam. Bunun yanı sıra çok da hafifler. Makasların rahat ve sağlam cam elyaf takviyeli polipropilen kolları, alt bıçaklarının krom kaplama ile güçlendirilmiş kesici özellikleri ile bitki ve çiçeklerin bol ürün, sağlıklı çiçek ve meyve oluşumunu da destekliyor. Budama sayesinde bitkinin gücünün gereksiz dallara gitmesi önlenerek daha dinç ve genç görünmesini sağlıyor. Fiskars makasları ile kesim işlemi yapılırken paslanma, sıkışma engelleniyor, sürtünme azalıyor ve bıçakların üzerindeki PTFE (teflon nevi) kaplama ile de kayganlık artıyor” açıklamasında bulundu.

Tokat ile birlikte Amasya’da da eğitimlerimiz başladı

Eskenazi, Anadolu’nun coğrafi olarak ve iklim koşulları da göz önünde bulundurulduğunda çok verimli topraklara sahip olduğunun altını çizerek, “Biz 9 yılı aşkın süredir hobi bahçeciliği alanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz, ancak Fiskars markası ile çalışmaya başlamamız ile birlikte bundan böyle işin uzmanları ile de ciddi çalışmalar yapmak istiyoruz. Bu nedenle başlangıç noktamız AMASYA oldu. AMASYA ile birlikte eş zamanlı olarak TOKAT’ta da eğitimlerimize başladık. Amasya özellikle elma, Tokat da şeftali üretimi ile ön plana çıkan illerimiz. Bu toplantılarımız ile burada profesyonel olarak bağ ve bahçecilik yapan herkesle budama konusunu ve budama yapmak için en elverişli araçları buluşturmak amacı ile yola çıktı” dedi. Eskenazi ayrıca “Bu tarz etkinlikleri, bahçecilik sektörünün daha da ilerlemesi adına önemli buluyorum. İnsanların özellikle bu işle profesyonel olarak ilgilenenlerin sektöre ilişkin bilinçlerinin artmasını, markaları tanımalarını, kaliteli ürünleri uygun fiyata bulabilmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Eğitimlerimiz ile bitki bakımı ve doğa sevgisine yönelik aktivitelerde artışlar olacağını düşünüyoruz. Botanika olarak gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikler aracılığıyla bitki ve çiçek bakımı ve özellikle de budama konusunda merak edilen, ihtiyaç duyulan tüm hususlara açıklık getirmek istiyoruz” görüşlerinde bulundu.

 

Türkiye’de hobi bahçeciliği alanında öncü firma Botanika ile ürünlerinde kalite, ergonomi ve tasarımı bir araya getiren Fiskars ve ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için;

       www.botanika.com.tr,
          www.fiskars.com 
                  web adresleri ziyaret edebilir

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.