BORABOY YENİDEN OKULUNA KAVUŞUYOR..

Büyük bir performansla çalışmalarını sürdüren Kaymakam Talha Altuntaş, 8 Ağustos 2019 Perşembe günü, 2017 yılında okulsuz kalan ilçemizin gölü ile marka değere kavuşan Boraboy köyünü ziyaret etti.

Adında ve amaçları arasında eğitim bulunan Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğince başlatılan okuldaki tadilat çalışmaları sürüyor.

Boraboy Köy muhtarı İzzet Öz’den, köy hakkında bilgiler alıp ayrıca yeniden  bu yıl eğitim öğretime açılması planlanan ve tadilatı devam eden ilkokulda incelemelerde bulunan Kaymakam Altuntaş;

“Boraboy köyümüz ilimiz ve ilçemizin turizm açısından en önemli yerlerinden bir tanesidir. Boraboy gölüne gelen misafirlerimize köyümüzü en güzel bir şekilde tanıtmamız için gerekli çalışmaları yapmamız gerekli. Köyümüz açısından önemli bir gelişme ise son üç yıldır öğrenci yetersizliği sebebi ile kapalı olan ilkokulumuz 2019-2020 eğitim öğretim yılına tekrar açılması ile ilgili yapılan çalışmalar devam etmekte olup yeni eğitim öğretim yılına okulumuzu hiçbir eksiği olmadan açılması için çalışacağız, emeği geçen Boraboy Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Boraboy Köyü Muhtarlığına teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Ekle