BORABOY ŞİİR GÜNLERİ

Taşova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Atasoy tarafından 12 Mayıs 2006 tarihinde kurulan Yeşilırmak Şiir Vadisi Grubu öncülüğünde her yıl düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Boraboy Şiir Günleri etkinliğinin dördüncüsü bu sene 28-29 Mayıs 2010 tarihlerin de Taşova’da yapıldı.

28 Mayıs 2010 günü davetli olarak ilçeye gelen şairler; Taşova Öğretmenevi  tarafından verilen akşam yemeğinden sonra davetlilere İlçe merkezinde bir gezi düzenlendi. Öğretmenevi Bahçesinde toplanan şairlere çay, kiraz, karpuz ikramı yapıldı. Geç saatlere kadar süren sohbetten sonra misafirler İmam Hatip Lisesi Pansiyonunda kaldı.

29 Mayıs Cumartesi günü Esençay Belediyesi tarafından Şahin Yaylasında şairlere sabah kahvaltısı verildi. Boraboy Gölü’nde Taşova Öğretmenevi tarafından verilen öğle yemeğinden sonra Amasya Vali Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdürü, Amasya milletvekili Avni Erdemir, Taşova Kaymakamı İbrahim Halil Şivgan’ın katılımı ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Ballıdere İlköğretim Okulu Müzik öğretmeninin hazırladığı müzik sunumu zevkle dinlendi. Kısa bir süre sonra protokol, başka bir programından dolayı platformdan ayrıldı. İzleyicilerin geçtiğimiz yılla nazaran az olması, program sonrası çekilen aile fotoğrafına yansıdı.

İlçemizde dördüncüsü yapılan 2010 yılı Yeşilırmak Vadisi Şiir Dinletisi platformu da böylece Taşova anılarındaki yerini alacak.

CHA-TAŞOVA GAZETESİ

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.