BORABOY GÖL ŞENLİĞİ MUHTEŞEM COŞKU

İstanbul’da faaliyet gösteren Boraboy Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile Boraboy Muhtarlığının birlikte organize ettikleri 13. Boraboy Gölü Şenliği, 19 Ağustos 2018 Pazar günü dünyaca ünlü Boraboy Gölü‘nde Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve kalabalık bir davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.

2006 yılında ilk kez piknik olarak başlayan ve gösterilen ilgiden dolayı şenliği dönüştürülen etkinlikte, Türk Halk Müziği sanatçıları: Ramazan Çelik ve Ayşegül Pınar sahne alarak katılımcıları coşturdular. Boraboy Göl şenliği Ağalığını ise, geçen yılın ağası Nevzat Gökçe yedi bin lira karşılığında yeniden aldı.

Boraboy Derneği Başkanı İbrahim Temiz’in hoş geldiniz konuşması ve şehitler için saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan göl şenlikleri muhteşem oldu.
Boraboy Göl şenliklerine; Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un yanı sıra Kaymakam Onur Bektaş,  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, TAŞDEF Genel Başkanı Hasan Sevran ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul’da faaliyet gösteren çok sayıda dernek başkanları, Boraboy köy halkı ve vatandaşlar katıldılar.

Yorum Ekle