BİRLİK BERABERLİK VE SAĞDUYU

Sevgili okurlar;

Bildiğiniz üzere ülkemizin çevresi adeta ateş çemberi içinde yanıp tutuşmaktadır.

Komşu ülkelerimizdeki çatışmalar birçok insanı yerinden yurdundan etmiş, yüzbinlerce insan hayatını kaybederek acı bir dram hemen yanı başımızda yaşanmaktadır. Bu vesile ile  Türkiye yaklaşık iki milyon komşu insanına kucak açmış ve bu insanlara barınma yeri, aş ve iş vermiştir.

Bunu hiçbir Avrupa ülkesi yapamamıştır.

Dün ve bu gün ki Terör olayları da gösteriyor ki, ülkemizde bir kaos ortamı yaratılarak ülkemizi istikrarsızlığa sürüklemek, bununla birlikte  komşumuz Suriye’de yaşanan çatışmaların içine Türkiye’de çekilmek istenmektedir. Bu açık ve net ortadır, bu oyunlar her fırsatta da yeniden denenmektedir.

Fakat ülke insanımızın kardeşliği, birliği ve beraberliği güçlü olduğundan dolayı bu oyunlara gelinmemektedir.

Bu duruma akıllıca davranan iktidar, her seferinde ülke insanlarımızı uyararak kardeşliğimizin ve beraberliğimizin bozulmasına ve ülkemizi orta doğuda yaşanan çatışmaların içine çekilmek istendiğini altını çizerek belirtmektedir.

Çünki Ortadoğu’da güçlü bir Türkiye istenmemektedir. İstenen; Parçalanmış,  bölünmüş zayıf bir Türkiye,

Sus deyince susacak, konuş deyince konuşacak bir ülke.

Bugün birçok ülke Suriye’deki çatışmalardan kaçan Suriyelilere belli oranda kontenjan açarken. Türkiye iki milyona yaklaşan Suriyelilere kucak açmış ve milyarlarca dolar harcamıştır.

Ortadoğu’da istikrarı yakalamış bir ülke olan Türkiye çeşitli oyunlar ile Ortadoğu’daki çatışmaların içine çekilmek istenmektedir. Dün ve bugünde yaşanan sıcak gelişmeler bunun açık göstergesidir.

Onun için değerli kardeşlerim,

Bu güzel ülkemizin kadrini kıymetini bilelim. Komşu ülkelerimizde olup bitenlerden ders alalım.

Sevelim sevilelim.

Sağduyulu olalım; Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü koruyalım..

Saygılarımla; Sami ASLAN

10606282_703059249781360_4592498523196634266_n

Yorum Ekle