BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’den YÜCEL’e ÖZEL DAVET…

Kurulduğu 2017 kasım ayından bugüne AB ve İçişleri Bakanlığına ait iki ayrı projeyi başarıyla gerçekleştiren,2018 ve 2019 yıllarında “Bal Fuarı” düzenleyen ve ilimiz ile ilçemizin bir çok platformda ülkemize tanıtan Taşova Bal Üreticileri Derneği TABÜD evrensel bir başarıya imza attı.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Ekonomik ve Sosyal Konsey Başkanlarından gelen mektupla TABÜD Başkanı Yusuf Yücel, New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde 31 Mart 2020’de yapılacak olan Birleşmiş Milletler Gençlik Genel Kurulu’nda ve 1-2 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek ECOSOC Gençlik Forumu’nda üç günlük bir toplantıya  davet edildi.

14.02.2020 Cum 01:20
Siz
2010/
BM Gençlik Genel Kurulu ve ECOSOC Gençlik Forumu.pdf Daveti
111 KB
Sevgili Yusuf Yücel,
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ve Ekonomik ve Sosyal Konsey Başkanlarından gelen ekli mektubu New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde 31 Mart 2020’de yapılacak olan Birleşmiş Milletler Gençlik Genel Kurulu’nda ve 1-2 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleşecek ECOSOC Gençlik Forumu’nda üç günlük bir toplantıya katılmaya davet eden bir yazı iletmek için onura sahibiz.

Birleşmiş Milletler’in 75. dijital teknolojiler, çatışma, iklim krizi ve değişen demografik bir dönemde barışın inşası ve sürdürülmesi. Bu tartışmaların sonuçları, gençlerin Üye Devletlerle daha fazla ilişki kurmaları ve on yıl boyunca Eylem ve Teslimat için gençlerden çözümler sunmaları için dinamik bir platform sunan ECOSOC Gençlik Forumu’na aktarılacaktır. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDGs). Gençlik Forumu, ulusal, bölgesel ve küresel düzeyde gençlik gündemini ilerletmek için yenilikçi, kurumsallaştırılan yaklaşımları ve girişimleri destekleyecektir.

Hedeflerin ve tartışma biçimlerinin ve taslak programların ana hatlarını belirleyen ilgili kavram notları ECOSOC web sitesinde daha sonraki bir aşamada sunulacaktır. Amerika Birleşik Devletleri’ne girmek için vize gerektiren tüm katılımcıların, ekli davet mektubunu kullanarak en yakın ABD Konsolosluğu’na başvurarak vize işlemine derhal başlamalıdır. Bay Paul Simon’a e-posta göndererek ABD vizenizi aldıktan sonra katılımınızı yeniden onaylarsanız minnettar oluruz; Sayın Vugar Allahverdiyev; ve Bayan Julia Munsters; ve Bay Herman Grove en geç 2 Mart 2020’de desa-iisb@un.org.

Özel deneyiminiz ve bağlılığınız göz önüne alındığında, tartışmamıza büyük değer katacağınıza inanıyoruz. Birleşmiş Milletler Gençlik Genel Kurulu’na ve ECOSOC Gençlik Forumu’na aktif katılımınızı ve katkınızı dört gözle bekliyoruz!

Teşekkür ederiz.

İçten dileklerimle

Gençlik Genel Kurulu ve ECOSOC Gençlik Forumu Takımları
Birleşmiş Milletler

TABÜD Başkanı Yusuf Yücel gazetemize yaptığı açıklamada, ”Bu bir ekip başarısıdır. Birleşmiş Milletler tarafından bir ilçedeki derneğin böyle güzel bir davet alması tüm Taşovalıların onurudur. Dernek yönetimi, tüm üyelerimiz ile emeği geçen gönüllü çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorum Ekle