Amasya İtimat

Bir Lisemizde Öğrenciler Arası MasterChef Etkinliği Düzenlendi

Bir Lisemizde Öğrenciler Arası MasterChef Etkinliği Düzenlendi

İlçemiz Taşova Şehit Bekir Özdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda 27/02/2024 günü öğrenciler arasında MasterChef etkinliği düzenlendi.

“Bilinçli tüketim, israfı önleme, helal ve temiz gıda” temalı yemek yapma yarışmasına İmam Hatip Fen öğrencilerinden 3’er öğrenciden oluşan 5 grup katıldı. Yarışmayı Okulun Rehber öğretmeni Tuğba Erdoğan ile Müdür Yardımcısı Mehmet Kantar organize ettiler. Seçici kurul üyeliğini öğretmenlerden Ahmet Çoban, Yusuf Yüce, Tuğba Erdoğan ve Cavidan Topuz yaptılar. Öğrenciler, öğretmenleri kontrolünde çorba, bayat ekmek köftesi, artan keklerden truf tatlısı yaptılar. Sadece kalem tutan, ders çalışan değil evdeki malzemeleri israf etmeden yemek yapabilmeyi, kendilerini hayata hazırlamayı da amaç edinen bu yarışmada Gizem Şahin, Rabia Dertli ve Şüheda Öztürk öğrencilerin grubu, yarışmada birinci oldular.

Okul Müdür Vekili Kemal Vehbi Onay, yarışmayı düzenleyen öğretmenlere, yarışmaya katılan öğrencilere ve mutfak önlüklerini diken Halk Eğitim Merkezi kurs öğreticisi Eylem Dertli ve kursiyerlerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yarışma sonrası önlükler günün anısına yarışmaya katılan öğrencilere hediye edildi.

.

Okulun Archive-Org Etkinlikleri

.

Yorum Ekle